29.09 (sobota) XI Międzynarodowy Nadwiślański Turniej „Bartosz 2012” z Pawłem Januszewskim jako gościem honorowym

Puchar Polski w Wyciskaniu Sztangi Leżąc Klasycznym oraz XI Nadwiślański Turniej w Wyciskaniu Sztangi Leżąc „BARTOSZ 2012” odbędzie się w sobotę 29 września w tarnobrzeskiej hali MOSiR. Gościem Honorowym zawodów będzie Paweł Januszewski – Mistrz Europy w biegu na 400 m przez płotki /Budapeszt 1989r/; Reprezentant Polski na Igrzyska Olimpijski w Atlancie i Atenach.

W programie specjalnym wystąpią:
Delfina Przeszłowska, Bartłomiej Byjoś z Rzeszowa – pokazy gimnastyki akrobatycznej (Delfina i Bartek, nalezą to ETC (elite talent club) która zrzesza elitarnych polskich akrobatów. Ich Trenerem jest Grzegorz Bielec, wicemistrz świata w akrobatyce sportowej. Bartek jest trzykrotnym mistrzem polski i 4 na świecie w fitnessie gimnastycznym juniorów, zaś delfina wicemistrzynią świata w formacjach tanecznych. Na co dzień są parą od 3,5 roku a na scenie od 1,5 roku. Obydwoje są studentami Uniwersytetu rzeszowskiego. W tym roku zakwalifikowali się do finałowej 40-stki tej rocznej edycji programu „Mam Talent” Ich występ na żywo będzie emitowany 3 listopada)
Mażoretki „DIAMENT” Chmielów – układy taneczne

SPARTAKUS Tarnobrzeg – pokazy sztuk walki MMA

„Bartosz” jest przykładem turnieju o charakterze integracyjnym i zasięgu ogólnopolskim. Obejmuje jedną konkurencję – wyciskanie sztangi leżąc. Jako jedyny w Polsce wpisany jest do kalendarza imprez dwóch związków: Polski Związek Sportu Niepełnosprawnych „Start” i Polski Związek Kulturystyki, Fitness i Trójboju Siłowego. Celem turnieju jest popularyzacja sportów siłowych oraz propagowanie aktywnego uprawiania sportu wśród osób niepełnosprawnych, młodzieży i dorosłych. Od pierwszej edycji to jest od 2002 roku,” Bartosz” odbywa się w Tarnobrzegu. Natomiast nazwa turnieju nawiązuje do pomnika Bartosza Głowackiego, jednego z najbardziej charakterystycznych symboli naszego miasta.

Gośćmi naszego turnieju byli wybitni sportowcy Polski:

Katarzyna Rogowiec – dwukrotna mistrzyni paraolimpijska z Turynu w narciarstwie klasycznym, Dorota Galińska – mistrzyni Polski w fitness gimnastycznym,
Szymon Kołecki – medalista Igrzysk Olimpijskich w podnoszeniu ciężarów,
Ryszard Fornalczyk – medalista Igrzysk Paraolimpijskich Olimpijskich w podnoszeniu ciężarów,
Kamil Majek – dwukrotny srebrny medalista Mistrzostw Świata w kulturystyce,
Arkadiusz Szyderski – srebrny medalista Mistrzostw Świata w kulturystyce,
Łukasz Klejnberg – wielokrotny medalista Mistrzostw Polski w Wu Shu,
Paweł Pachnik – najsilniejszy człowiek „Lata z Radiem” w konkurencji Strong Men,
Mariusz Pudzianowski – pięciokrotny mistrz Świata w konkurencji Strong Men,

Przyjdź i podziwiaj mistrzów sztangi w rywalizacji sportowej

Foto oraz video reportaż  z ubiegłorocznej edycji znajdziesz tutaj

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content