Weekend z kijkami w Baranowie i Nowej Dębie

W najbliższą sobotę i niedzielę pasjonaci nordic walkingu z regionu będą maszerować po pięknych okolicach Baranowa Sandomierskiego i Nowej Dęby. Wszystko w ramach promocji tras tworzonego Ekomuzeum w Widłach Wisły i Sanu.

W sobotę miłośnicy spacerów z kijkami będą maszerować w Nowej Dębie. – Leśne ścieżki, piękny krajobraz to coś co zasługuje na promocje – mówi Ryszard Janczyk, koordynator marszu.

Trasa rozpocznie się w miejscu historycznym bo obok przedwojennej willi płk Szypowskiego, pierwszego dyrektora Wytwórni Amunicji nr 3 – zakładu który dał początek miastu. Następnie walkerzy skierują się w stronę nadleśnictwa, wieży ciśnień i przejdą lasem do Zakładów Metalowych skąd powrócą na miejsce startu, gdzie odbędzie się spotkanie integracyjne podczas którego będą mogli podzielić się wrażeniami z marszu. Wyprawa rozpocznie się o godzinie 12:00.

W niedzielę nową trasą przejdą miłośnicy nordic walking z Baranowa Sandomierskiego. Zbiórka nastąpi o godzinie 13:00 w Siedleszczanach, przy nowo powstałym stoku narciarskim. Całość zakończy się wspólnym ogniskiem integracyjnym nad jednym z malowniczych stawów. W baranowskim marszu będzie brał udział starosta tarnobrzeski Krzysztof Pitra, który objął honorowy patronat nad oboma wydarzeniami – Popieram idee tworzenia Ekomuzeum. Mamy co pokazać i mamy z czego być dumni. – mówi Pitra.

Warto wspomnieć, że Krzysztof Pitra od lat uprawia nordic walking. – To nie tylko świetny sposób na rozładowanie codziennego stresu, ale również możliwość prowadzenia zdrowego trybu życia Ogromną zaletą chodzenia z kijami jest to, że można spalić o wiele więcej kalorii niż podczas zwykłego spaceru czy nawet biegu. Kije pomagają utrzymać prawidłową postawę organizmu, kręgosłup nie ulega skrzywieniom a osoba ćwicząca nie musi obawiać się o stabilność podczas marszu na nierównym terenie.

W ramach Ekomuzeum mają powstać
– szlaki kajakowe
– trasy rowerowe
– szlaki nordic walking
– gry terenowe – QESTY
– mapy turystyczne
– i inne produkty promujące atrakcje turystyczne regionu.
Więcej: www.lasowiacka.pl

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x