Radość w Sandomierzu, Wisła pokonuje silny Andrychów (fotoreportaż oraz video HD)

Przy wtórze głośnego dopingu kibiców piłkarze Wisły Sandomierz pokonali niedawnego wicelidera rozgrywek Beskid Andrychów 3:1 (1:0). Spotkanie 9 kolejki III ligowych rozgrywek w grupie małopolsko-świętokrzyskiej rozegrany został w niedzielę 30 września w Sandomierzu.

Mecz bardzo dobrze rozpoczął się dla podopiecznych Tadeusza Krawca, którzy już w 11 minucie objęli prowadzenie, dzięki bramce zdobytej przez Tomasza Ryczka. Przez kolejne minuty goście dążyli do wyrównania, lecz Mateusz Kuśmierz nie dał się tego dnia zaskoczyć strzałami z dystansu. W 37 minucie groźnie zrobiło się pod bramką Wisły, na szczęście Grzegorz Rzeszutek w ostatniej chwili wybił piłkę rozpędzonemu napastnikowi gości. Siedem minut późnej znów zrobiło się gorąco, tym razem świetną interwencją popisał się Damian Pietroń. Przed końcem pierwszej połowy Wiślacy mogli jeszcze podwyższyć wynik, kiedy po strzale Adriana Chamery bramkarz gości musiał wybijać piłkę. Futbolówkę dobijał Damian Nogaj,  jednak piłka minęła słupek bramki.

Tuż po przerwie, w 48 minucie fantastycznym strzałem z rzutu wolnego popisał się Damian Nogaj, niestety piłka trafiła w poprzeczkę. 8 minut później świetniej sytuacji nie wykorzystał strzelec pierwszej bramki – Tomasz Ryczek. Drugą bramkę Wiślacy zdobyli w 59 minucie, po rzucie rożnym wykonywanym przez Damiana Nogaja piłka „wpadła” w pole karne, a głową do bramki skierował ją Marcin Pietrucha. Dwie minuty później kibice Wisły znów mieli powód do radości, piłkę nonszalancko potraktowaną przez zawodnika gości przejął Nogaj, dograł do Ryczka, który zobaczył wpadającego na pole karne Jarosława Pacholarza i posłał do niego futbolówkę. Napastnik Wisły nie zastanawiając się długo wpakował piłkę do bramki gości, tuż obok zaskoczonego golkipera z Andrychowa. Honorowego gola i zarazem ostatnią bramkę w tym meczu goście zdobyli zaledwie minutę później, po stałym fragmencie gry a jej autorem jest Dariusz Chowaniec.

Dzięki zdobytym trzem punktom Wiślacy awansowali na siódmą pozycję w tabeli, mając na koncie 12 punktów, tracąc do lidera z Muszyny 5 oczek. Kolejny mecz podopieczni trenera Krawca rozegrają w Lubaniu, w niedzielę 7 października.

Wisła Sandomierz – Beskid Andrychów 3:1 (1:0)

bramki: Ryczek 11′, Pietrucha 59′, Pacholarz 61′ – Chowaniec 62′
żółte kartki: Kuśmierz 44′, Kostrzewa 90’– Nahle 44′, Kliber 48′

Wisła: Mateusz Kuśmierz  — Sebastian Kocój (65’Grzegorz Zimoląg), Grzegorz Rzeszutek, Damian Pietroń, Bartłomiej Gołasa, Maciej Ziółek (81’Łukasz Adamczyk), Adrian Chamera (80’Filip Drozd), Marcin Pietrucha, Damian Nogaj, Tomasz Ryczek, Jarosław Pacholarz (69’Karol Kostrzewa)
Beskid: Marek Kudłacik — Bartłomiej Galos (81’Michał Adamus), Michał Kliber, Serge Nahle, Paweł Zając (65’Michał Tarabuła), Dariusz Chowaniec, Krzysztof Jurczak, Wojciech Siwek, Damian Kowalczyk, Przemysław Knapik, Tomasz Moskała (85’Leszek Łysoń)

Wyniki pozostałych spotkań: Wierna Małogoszcz – Bocheński KS 1:1, Granat Skarżysko-Kamienna – Lubań Maniowy 2:1, Hutnik Nowa Huta – Dalin Myślenice 4;0, Szreniawa Nowy Wiśnicz – Poprad Muszyna 1:0, Łysica Bodzentyn – Czarni Połaniec 0:0, Limanovia Limanowa – Juventa Starachowice 2:0, Janina Libiąż – Przebój Wolbrom 2:0