Rowerzysta z ponad dwoma promilami – policyjny bilans weekendu

W miniony weekend na terenie powiatu tarnobrzeskiego policjanci zatrzymali 10 nietrzeźwych kierowców. Rekordzistą okazał się 44-letni rowerzysta. Alkomat wykazał u niego 2,68 promila alkoholu w organizmie. Kierującym grozi kara pozbawienia wolności do lat 2.

Wśród nietrzeźwych kierowców było 7 rowerzystów i 3 kierowców samochodów osobowych. Wszyscy poniosą odpowiedzialność za popełnione przestępstwo.

Niechlubnym rekordzistą okazał się 44-letni kierowca jednośladu. Został on zatrzymany wczoraj przed godziną 19, na ul. Konopnickiej w Gorzycach. Badanie alkomatem wykazało u mężczyzny 2,68 promila alkoholu w organizmie.

Nieco mniej bo 2,54 promila alkoholu w organizmie miał 22-letni kierowca opla astry. Policjanci zatrzymali go do kontroli drogowej wczoraj, po północy, w Nowej Dębie.

Za kierowanie po wpływem alkoholu odpowie też 30-letni kierowca fiata seicento. Mężczyzna został zatrzymany po godzinie 1, na ul. Dąbrowskiej w Tarnobrzegu. Badanie alkomatem wykazało u niego 1,16 promila alkoholu w organizmie.

Z promilami wybrał się na przejażdżkę rowerem 18-letni mężczyzna, którego policjanci zatrzymali po godzinie 2, na ul. Kwiatkowskiego w Nowej Dębie. Urządzenie wykazało u niego 1,96 promila alkoholu w organizmie.

źródło: Policja

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content