Wisła Sandomierz przegrywa z Lubaniem Maniowy

Po dramatycznym pojedynku piłkarze Wisły Sandomierz przegrali wyjazdowe spotkanie z Lubaniem Maniowy 3:4 (1:3) w meczu 10 kolejki III ligowych rozgrywek w grupie małopolsko-świętokrzyskiej. Hat trick w meczu zaliczył pomocnik gospodarzy Sebastian Świerzbiński.

Mecz fantastycznie rozpoczęli gospodarze którzy już po 27 minutach prowadzili 3:0. Autorem wszystkich trzech bramek jest Sebastian Świerzbiński, który pokonał Mateusza Kuśmierza kolejno w 11, 22 i 27 minucie meczu. Kontaktową bramkę Wisła zdobyła w 35 minucie, kiedy to po faulu na Jarosławie Pacholarzu sędzia podyktował rzut karny. „11” skutecznie wykorzystał Marcin Pietrucha, ustalając wynik pierwszej połowy na 3:1 dla piłkarzy Lubonia. Po przerwie, w 56 minucie po bramce Jacka Pietrzaka Wiślacy przegrywali już 1:4. Mimo niekorzystnego wyniku Sandomierzanie „nie odpuścili” chcąc odrobić straty. Sztuka ta udała im się częściowo, w 63 i w 69 minucie dwie bramki zdobył Jarosław Pacholarz.

Po 10 kolejkach podopieczni trenera Tadeusza Krawca zajmują 10 lokatę w tabeli. Kolejnym rywalem beniaminka z Sandomierza będzie Wierna Małogoszcz. Mecz rozegrany zostanie w niedzielę 14 października w Sandomierzu, początek godz.15.

Wolski Lubań Maniowy 4-3 (3-1) Wisła Sandomierz
bramki: 11′, 22′, 27′ Świerzbiński, 56′ Pietrzak – 32′(k) Pietrucha, 63′,69′ Pacholarz
żółte kartki: Firek, Kożuch – Pietroń, Ryczek, Rzeszutek

Lubań: Kożuch- Anioł, Gąsiorek, Górecki, Gołdyn- Komorek(46′ Bobak), Świerzbiński, Krzystyniak(62′ Budz), Pietrzak, Firek (60′ Jandura), Bachleda
Wisła: Kuśmierz(40′ Furtak) – Kocój, Rzeszutek, Pietroń, Gołasa, Ziółek, Chamera(62′ Kostrzewa), Pietrucha(68′ Drozd), Nogaj, Ryczek(62′ Chamera), Pacholarz

Wyniki pozostałych spotkań: Bocheński KS – Przebój Wolbrom 2:4, Czarni Połaniec – Limanovia Limanowa 0:4, Poprad Muszyna – Łysica Bodzentyn 1:2, Dalin Myślenice – Szreniawa Nowy Wiśnicz 1:0, Beskid Andrychów – Hutnik Nowa Huta 0:1
Mecz pomiędzy Juventą Starachowice a Janiną Libiąż rozegrany zostanie w niedzielę.