20.10 (sobota) Koncert jazzowy zespołu „Michał Milczarek Trio” w Sandomierzu

Sandomierskie Centrum Kultury zaprasza na koncert jazzowy zespołu „Michał Milczarek Trio”, który odbędzie się 20 października 2012 r. o godz.20, w sandomierskim Klubie Lapidarium, przy Rynek 1. Wstęp – 10 zł.

Skład zespołu:

Michał Milczarek – gitarzysta, kompozytor, aranżer. Założyciel jazz-rockowej formacji ConFusion. Lider własnego projektu autorskiego (MM3). Najchętniej porusza się w obszarach jazzu, fusion i bluesa. Odnajduje się jednak w każdym gatunku muzycznym. Jako muzyk sesyjny współpracował bądź współpracuje m.in. z takimi artystami, jak: Stefan Gąsieniec, NuSoulCity, Matylda i Miś, Monika Kręt, High Five B and (z udziałem Maćka Moszyńskiego), Bydgoski Chór Gospel pod kierownictwem Piotra Pawlickiego. Wielokrotny uczestnik warsztatów muzycznych Marka Raduli. Latem 2010 r. wziął udział w warsztatach już w roli wykładowcy na zaproszenie samego mistrza. Na co dzień jest nauczycielem gry na gitarze w warszawskiej Akademii Rocka.


Mateusz Modrzejewski
– Perkusista. Umiejętności i wrażliwość muzyczną kształcił prywatnie i w formie warsztatowej pod okiem najlepszych polskich perkusistów – takich jak: Cezary Konrad, Zbigniew Lewandowski, Grzegorz Grzyb, Tomek Łosowski, Maciej Ostromecki, Dom Famularo, Johnny Rabb i inni. Odnajduje się we wszystkich gatunkach muzycznych. Występował m.in. z Magdą Femme i muzykami Nocnej Zmiany Bluesa. W 2010 roku wygrał międzynarodowy konkurs organizowany przez amerykańskiego perkusistę Mike’a Johnstona i czasopismo Modern Drummer na najlepszą interpretację liniowej zagrywki. Obecnie pracuje na stałe z zespołami The Cookies i Mała Czarna, współpracuje ze studiem CWWD, podejmuje prace sesyjne i realizuje się jako nauczyciel gry na zestawie perkusyjnym w Drumsetpro School.

Bartek Łuczkiewicz – basista, urodzony w Starachowicach. Wraz z nieistniejącym już zespołem Good Stuff zdobył III nagrodę w XXVI konkursie Jazz Juniors w Krakowie oraz Grand Prix w kategorii „jazz” na FAMIE 2003. Wydał płytę z lubelskim zespołem Dwootho. Współpracował z Markiem Raduli – grając przez ponad rok w jego kwartecie. Gra z takimi artystami, jak: Diana Świder, Tomek Korpanty, Instant Pleasure, Olga Matuszewska, Marcin Różycki, Double Decker, Jazz Duo, Jan Kondrak. Jest cenionym muzykiem sesyjnym.

Trio Michała Milczarka to przede wszystkim: wyjątkowi muzycy tworzący zespół. Ich bogate osobowości i nieprzeciętne umiejętności pomagają w tworzeniu muzyki na najwyższym poziomie! Pasja, z którą każdy członek formacji podchodzi do pracy nad wspólnymi dźwiękami. Improwizacja prowadząca muzyków za każdym razem w zupełnie inne rejony muzyczne. To dzięki niej MM3 wymyka się wszelkim podziałom i szuf ladkom! Brak ograniczeń zarówno w trakcie tworzenia muzyki, jak i wykonywania jej na żywo. Dlatego na koncertach zespołu usłyszeć można zarówno elementy jazzu, jak i bluesa, rocka czy ambientu i psychodelii. Szerokie inspiracje sięgające od J. Scofielda czy P. Metheny’ego, aż po S. Hendersona i M. Landaua. Przestrzeń spotykana często we współczesnym jazzie, nawiązująca jednak do tradycji muzyki fusion. Muzyka, na którą składają się przede wszystkim autorskie kompozycje, uzupełniane standardami prezentowanymi w zaskakujących aranżacjach!

facebook zespołu

video: Michał Milczarek

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content