Prezes Salamucha: Sześciu punktów nie będzie, zarobki za wrzesień pójdą w dół

Przed meczem z Olimpią Elbląg piłkarzom oraz trenerom Siarki Tarnobrzeg zarząd przedstawił ultimatum: 6 punktów w 3 meczach albo niższe o 20% zarobki. Po przegranym meczu w Niepołomicach już wiadomo, że drużyna nie zrealizuje założeń, gdyż w najlepszym wypadku może zdobyć tylko 4 punkty.

Podczas dzisiejszego spotkania zarządu, władze klubu podtrzymały ważność ultimatum.

– Sześciu punktów nie będzie. Koledzy nie zrealizowali założeń, będziemy więc ograniczać płace, a więc zarobki za miesiąc wrzesień pójdą w dół o 20% – wyjaśnia w rozmowie z NW24 prezes klubu Wacław Salamucha.

Mimo słabej postawy drużyny zarząd nie podejmuje decyzji o ewentualnej zmianie trenera.

– Jedyną karę jaką zastosujemy to obniżka płac, która adresowana jest do wszystkich, zarówno piłkarzy jak i trenerów – tłumaczy NW24 prezes.

O ewentualnych krokach jakie klub ma zamiar podjąć w przypadku kolejnego przegranego spotkania prezes niewiele mówi. – Nie zastanawialiśmy się jeszcze co zrobimy, jeśli Siarka przegra z Motorem – tłumaczy NW24. – Sądzę jednak, że ruchów w kwestii zmiany trenera nie będziemy robić, bo to nie ma sensu na tym etapie – dodaje.

Finansową motywacją dla piłkarzy Siarki do lepszej gry pozostaje walka o premie na koniec rundy. Ich wielkość uzależniona jest od miejsca, jakie zespół zajmie na koniec rundy jesiennej, w przypadku miejsca w tzw. grupie spadkowej, premia nie jest przewidziana.

Subskrybuj
Powiadom o
12 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Kibic@KS
8 lat temu

i wszystko jasne… jeszcze chwila i nie będzie czego ratować, czy ktoś w tym klubie pomyślał o kibicach? My na prawdę nie chcemy oglądać tak żałosnych spektakli. 11 meczy i tylko jedna wygrana 🙁

stary kibic
8 lat temu

No tak…:(, Panie Szymczak miej pan honor ! Oczywiście jest pan za młody by rozumieć co to honor i miłość do ukochanego klubu…Może warto popatrzeć jak się zachowują trenerzy z klasą np Michał Probież a Wiśle. Trzeba mieć honor i podać się samemu do dymisji, kibice pana będą szanowali a tak to za chwile od ch… się pan nie opędzi… A my wierni kibice patrzymy na tą pana indolencję trenerską i żal, że za chwilę będzie przepaść do bezpiecznej strefy, proszę złóż pan już broń! Tu trzeba mądrego doświadczonego trenera co będzie autorytetem dla zespołu, niestety mam wrażenie , że pan nim nie jest i drużyna chcąc się pana pozbyć, gra przeciw panu. To tyle, żal ściska serce kibicowi co chodzi na Siareczkę ponad 40 lat, pana jeszcze na świecie nie było. Niech pan pamięta, kasa to nie wszystko i trzeba się czasami od koryta oderwać by zachować twarz.

kss
8 lat temu

Salamucha oprócz wydawania odgórnych oświadczeń jest zupełnie od niczego.

szeryf
8 lat temu

Jak to od niczego, jego wybór był związany z oddaniem Zwierzyńca miastu, nikt inny by tego nie zrobił na takich warunkach. Szymczak odejdzie i co? Dobrzy trenerzy mają podpisane kontrakty a słabi szukają klubu. Z czym my na II ligę? Sezon przygotowawczy najsłabszy od kilku lat – analizując wyniki sparingów i grę powinniśmy dużo bardziej wzmocnić się a nie myśleć, że jakoś to będzie.

olek
8 lat temu

Chyba Prezes się zagolopował z tym obcięciem pensji o 20%. Takie numery to na Białorusi albo Chinach. Piłkarze mają pensje i tyle.Premia podobno jakaś od 8 miejsca na koniec rundy. Czyli zero szans na kasę. Odpalić Szymczaka idać szansę komuś z otwartym umysłem bo ten gość się tak zapętlił, że nie wie, że miał się podać do symisji już trzy tygodnie temu. Ile punktów zdobył od tamtej pory? Czeka aby Motor go pokonał i spadł na ostatnie miejsce?

ja
8 lat temu

MOWILEM I POWTARZAM JESZCZE RAZ – DZIADY NIE UMIEJA GRAC. POCO CHODZICIE NA TE MECZE?

davey
8 lat temu

Kompromitacja Salamuchy,Szymczaka i Mastalerza…Gdy mażysz przegrał trzy mecze,nie zastanawiali się zbyt długo i pozbyli się gościa,który był politycznie niewygodny.Szymczakowi awans załatwił Mastalerz,niestety,cienki jest i nie nadaje się do tej roli.Problemem jest brat i niechęć włodarza,by przyznać się do błędu…A Siarka jak szumnie awansowała tak spadnie z hukiem,jeśli nic się nie zmieni…

wacek
8 lat temu

Panie Salamucha zainwestuj w jakiegos trenera z sensownymi osiagnieciami w 2 lidze i tyle

koksiarz
8 lat temu

salamucha to facet,który przez blisko 20 lat w zarządach firmuje wyprowadzanie majątku.w zamian za to dostał medal.
bezwstydnik i intelektualna sierota.
a piłkarzom i ich trenerowi zbudujcie stadion z pełnym zadaszeniem tak by im słońce z wiatrem nie przeszkadzało.

maryjan
8 lat temu

czyli po prostu nasze polskie nasze swojskie – nic sie nie stało, Siareczko nic sie nie stało

Fix
8 lat temu

Na mecz z Motorem jeszcze przyjdą kibice, jak go przegramy lub zremisujemy to klub niech nie liczy nawet na marny zarobek z biletów.

maryjan
8 lat temu

Kibice przyjdą bo przyjeżdża nie Motor tylko jego kibice w dosyć dużej ilości, więc nasi przyjdą. Gdyby grali np ze świtem lub nawet z Motorem i ich kibiców nie było to może by było 150 osób na naszej maracanie – jacy piłkarze taka frekwencja.

12
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content