Strażacy z Sielca mają nowy wóz

Towarowo – osobowy furgon, wyposażony w niezbędny sprzęt do ratowania życia i mienia trafił do strażaków z Sielca. To nowoczesne auto posiada także wiele innowacyjnych rozwiązań technicznych, takich jak kamera cofania czy też pneumatyczny teleskopowy maszt oświetleniowy. Za kierownicą samochodu zasiądzie druh Jan Lis.

Strażacki towarowo – osobowy furgon kosztował 125 tys. zł. Do nowego sprzętu miasto dopłaciło 51 tys. 500 zł, a 23 500 zł dołożył Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Rzeszowie. Pozostałą kwotę 50 tys. zł przyznał Zarząd Główny Związku OSP RP w Rzeszowie.

– Taki nowoczesny i profesjonalny sprzęt był nam bardzo potrzebny. Wcześniej nasze jednostki OSP miały do swojej dyspozycji często bardzo zużyte i ciągle psujące się samochody, które już dawno powinny trafić na złom. Teraz dzięki wsparciu Prezydenta, Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Rzeszowie, a także Zarządu Głównego Związku OSP RP w Rzeszowie, możemy pochwalić się nowoczesnym sprzętem – mówi Wojciech Zioło, Komendant Miejski OSP w Tarnobrzegu.

foto&info: UM Tarnobrzeg

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content