Tata pobiegnie dla syna w Biegu im. Alfreda Freyera

Bartek urodził się bez stopy. Jego ojciec Damian w ramach akcji „Biegnę aby Bartuś mógł biegać” zbiera pieniądze na protezę dla syna. Pan Damian wystartuje w XXXIV edycji Biegu Nadwiślańskiego im. Alfreda Freyera.

Damian Orzechowski postanowił, że dla syna pobiegnie maraton. Ćwiczyć zaczął w maju tego roku, wystartował m.in. w Półmaratonie Rejów.

– Pomyślałem,że skoro Bartek nie ma stopy i sobie świetnie radzi, to ty nie przebiegniesz kilku kilometrów? Mój cel to maraton krakowski 28.04.2013. Jeśli się uda pobiegnę również w maratonie warszawskim we wrześniu 2013 – – tłumaczy swoją decyzję.

– Półmaraton w Rejowie 18.08.2012 – to był mój początek i udało się!Czas poniżej 2h a co najważniejsze udało się zebrać dość dużą sumę pieniędzy na nową protezę dla Bartka! Od tego momentu, co jakiś czas startuję w różnych biegach,staram się promować akcję,szukać sponsorów – dodaje.

Koszt protezy docelowej, czyli takiej zachowującej się jak prawdziwa stopa to ok. 40tys.zł. Rodzice Bartka nawiązali współpracę z fundacją Zdążyć z Pomocą i portalem Domore. Pomóc może każdy, wpłacając nawet najmniejsze kwoty. Szczegóły dotyczące akcji znajdziesz tutaj

foto&źródło: portal Domore.pl

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content