Nowa Dęba: Październikowy repertuar kina

Kino „Metalowiec” mieści się w Samorządowym Ośrodku Kultury w Nowej Dębie, ul. Żeromskiego 2. Kasa czynna jest na dwie godziny przed pierwszym seansem.

RESIDENT EVIL: RETRYBUCJA – 3-7 października

Piąta część kasowej serii. Dawno temu Alice padła ofiarą spisku bezwzględnej korporacji. Teraz walczy o przetrwanie w świecie opanowanym przez hordy bezwzględnych zombie. Kolejna odsłona kultowego cyklu z Millą Jovovich w roli głównej.
REŻYSERIA: Paul W.S. Anderson
GATUNEK: science-fiction/akcja/thriller
PRODUKCJA: Niemcy/USA

video: HeliosPolska

UPROWADZONA 2 – 10-14 października

Kilka lat po wydarzeniach, które miały miejsce w Paryżu, emerytowany agent CIA Bryan Mills (Liam Nesson) jest po raz kolejny zmuszony do podjęcia działań aby chronić swoją rodzinę przed grupą gangsterów. Podczas rodzinnych wakacji w Stambule, Bryan wraz z żoną Leonore (Famke Janssen) zostają porwani. Porywacz to Murad Hodża (Rade Šerbedžija), który poszukuje zemsty za torturowanie i zabicie syna Marko. Bryan ponownie będzie musiał wykorzystać zaawansowane techniki sił specjalnych i z pomocą córki Kim (Maggie Grace) walczyć z porywaczami.
REŻYSERIA: Olivier Megaton
GATUNEK: akcja/kryminalny
PRODUKCJA: Francja

video: HeliosPolska

BITWA POD WIEDNIEM – 15-23 października

Latem 1683 roku trzysta tysięcy wojowników Imperium Osmańskiego pod wodzą Wielkiego Wezyra Kary Mustafy rozpoczyna oblężenie Wiednia. Po ucieczce Cesarza Leopolda los miasta staje się coraz bardziej niepewny. Jeśli Wiedeń upadnie, armia Wielkiego Wezyra bez trudu dotrze aż do Morza Północnego, a potem także do Rzymu. Po wielu tygodniach oblężenia, 12 września 1683 roku, dochodzi do decydującej bitwy. Szale zwycięstwa przechylają się wielokrotnie. W chwili, gdy wszystko zapowiada bliski tryumf armii Wielkiego Wezyra, do boju włączają się polskie wojska. Pod wodzą króla Jana III Sobieskiego husaria stacza morderczą walkę, w której ważą się nie tylko losy miasta, ale i całej Europy.

video: HeliosPolska

OBŁAWA – 24-28 października

Trzymający w napięciu, nowocześnie skonstruowany wojenny thriller Marcina Krzyształowicza „Obława” to zrealizowana na serio, z poszanowaniem realiów historycznych, polska wariacja na temat „Bękartów wojny” Quentina Tarantino. Jak zaznaczają twórcy, skomplikowana intryga ukazuje prawdziwe oblicze okupacji z perspektywy partyzanta, który zmaga się nie tylko z Niemcami, ale także zdrajcami w polskich szeregach i – co najtrudniejsze – własną, mroczną przeszłością.
REŻYSERIA: Marcin Kryształowicz
GATUNEK: dramat/wojenny
PRODUKCJA: Polska

video: KinoSwiatPL

ŻÓŁWIK SAMMY 2 3D – 24-28 października

ym razem dzielny Sammy wpada w sidła kłusowników i trafia do luksusowego oceanarium, gdzie u boku najbardziej malowniczych mieszkańców rafy koralowej bawi swoją opancerzoną osobą bogatych turystów z różnych zakątków globu. Jednak żółw to istota wolna z natury i Sammy nie byłby sobą, gdyby nie zaczął szykować planu wielkiej ucieczki. Wspierają go przyjaciele – waleczny żółw Ray, nieustraszona rybka Szpecio, zakręcony homar Lolek oraz sentymentalny rekin-młot Albert. Plany Sammy’ego i jego paczki nie podobają się samozwańczemu ojcu chrzestnemu oceanarium – konikowi morskiemu o małej posturze i wielkim ego, zwanemu Bonzo. Podmorski gangster i jego pomocnicy zrobią wszystko, żeby przeszkodzić żółwiowi i zatrzymać cały narybek oceanarium przy sobie. Ale, jak na łebski owoc morza przystało, Sammy nie da się zrobić w… konika morskiego. Bo nie sposób przeszkodzić żółwiowi, który chce być wolny.
REŻYSERIA: Ben Stassen
GATUNEK: animowany/przygodowy

video: planetcinemaoswiecim

SKYFALL – 31 października – 4 listopada

Skyfall” to 23. film o najsłynniejszym agencie Jej Królewskiej Mości. Za kamerą po raz pierwszy stanął Sam Mendes – twórca m.in. „American Beauty”, „Drogi do szczęścia” i „Jarhead’a”. Film będzie kontynuacją stylu „nowego” Bonda, który zapoczątkowało przełomowe „Casino Royale” z Danielem Craigiem w roli głównej. W „Skyfall” zobaczymy również nowe gorące gwiazdy – Javiera Bardema w roli czarnego charakteru oraz Ralpha Fiennesa, którego postać owiana jest do tej pory tajemnicą. W roli dziewczyny Bonda wystąpi zjawiskowa Bérénice Marlohe.
REŻYSERIA: Sam Mendes
GATUNEK: akcja/thriller
PRODUKCJA: Wlk. Brytania/USA

video: forumfilmpoland

Cennik biletów kinowych

Ceny na seans 2D

Bilet normalny: 14 zł
Bilet ulgowy, rodzinny: 12 zł
Bilet grupowy (dla grup zorganizowanych): 11 zł

Ceny na seans 3D*

Bilet normalny: 16 zł
Bilet ulgowy, rodzinny: 14 zł
Bilet grupowy (dla grup zorganizowanych): 12 zł

* Informujemy, że ceny biletów mogą się nieznacznie różnić w zależności od wymogów dystrybutorów.

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Postaw mi kawę na buycoffee.to
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content