Trener Dróbkowski: Walczymy o utrzymanie – oficjalna prezentacja tarnobrzeskiej drużyny siatkarskiej (fotoreportaż oraz video)

Mimo kłopotów finansowych i personalnych, zarządowi klubu KS Siarka udało się utrzymać drużynę kobiecą w II lidze. – Musi być drużyna seniorska na poziomie II ligi, żeby 100 dziewcząt chciało grać w siatkówkę w Tarnobrzegu – tłumaczył prezes sekcji siatkówki Robert Chmiel.

Głównym celem drużyny jest utrzymanie w drugoligowych rozgrywkach. – Będziemy walczyć o to „spokojne utrzymanie” czyli miejsca w środku tabeli – wyjaśniał podczas czwartkowej konferencji prasowej trener Andrzej Dróbkowski. O byt żeńskiej siatkówki w Tarnobrzegu walczyć będzie odmieniona w stosunku do lat ubiegłych drużyna Siarki.

W zespole pozostały Katarzyna Galica, Barbara Wąż, Martyna Sabat, Magdalena Sas i Joanna Waszyńska. Nowymi zawodniczkami są: środkowa Justyna Bator i libero Patrycja Janda (wychowanka MUKS Sandomierz), ostatnio grające w AZS Uniwersytet Rzeszowski. W kadrze Siarki jest również wypożyczona z Developersu Rzeszów 21-letnia Karina Róg, tarnobrzeżanka, kiedyś wykupiona z Siarki przez zespół z Polic. Czwartą nową seniorką jest skrzydłowa Urszula Dziadosz, wychowanka MOSiR Jasło.

Do zespołu Andrzeja Dróbkowskiego dołączyły również zawodniczki wypożyczone z MUKS „Piątki” Sandomierz. Są to: Paulina Maruszczak – środkowa, Monika Pietrasik – atak, przyjęcie, Julia Śmiszek – rozegranie, ew. rezerwa libero, Marta Juda – przyjęcie, atak, Martyna Grzesiak – środkowa, Lucyna Chmiel – środkowa.

Do gry wróciła również męska drużyna siatkarska. TSSPS Bartosze Tarnobrzeg rozgrywają swoje mecze w ramach IV ligi.

Więcej w materiale video. Zapraszamy
foto&video: Piotr Morawski

Subskrybuj
Powiadom o
7 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
koksiarz
8 lat temu

im też geszefciarz będzie obcinał uposażenia a jak nie on to szykujący się za niego kiełbasa.

as wywiadu
8 lat temu

Takie czasy, na wszystkim trzeba dziś oszczędzać. Różowo przyszłości II ligowej siatkówki w Tbg nie widzę. To najbardziej eksperymentalny skład od wielu lat. Oby się dziewczyny utrzymały.

spoko
8 lat temu

Znów o utrzymanie, ależ ambicje, czy warto w ogóle w takie drużyny inwestować, jeśli im chodzi tylko o utrzymanie (piłka nożna, siatka)? Każdy niech się troszczy sam o swoje utrzymanie a nie wisi na cudzym garnuszku.

Olo
8 lat temu

Jaki skład takie ambicje. Nieco inaczej wygląda to u kopaczy, kasa jest, skład jest tylko wyników nie ma.

ha haaa
8 lat temu

Karina Róg na fotce 23 🙂 LOL haahaaaaaaaaaaaa zdjęcie miesiąca haaahaaaaaaaaaaaaa 😉

Budyń
8 lat temu

ogrywanie komus zawodniczek jest nie na miejscu, mówię tu o Sandomierzu, co Siarka będzie miała z tego, lepiej grać swoimi wychowankami przez 2 lub 3 sezony a to zaprocentuje, zrobić lepszą reklamę w szkołach miasta i regionu zapraszającą dziewczyny do gry, ze 100 zawodniczek trenujących zrobi się 200 lub więcej. Pozdrawiam

wiking
8 lat temu

nie wszystkie dyscypliny z naszego miasta muszą być w ekstraklasie. fajnie, że są jeszcze tacy ludzie co wierzą w tarnobrzeską siatkówkę i poświęcają swój czas aby ta dyscyplina u nas istniała nawet ta męska na zasadach amatorskich. powodzenia

7
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content