Tarnobrzeg: Robert Niedbałowski zmienia pracę, z wiceprezydenta zostaje prezesem

Rada Nadzorcza Kopalni Siarki Machów SA odwołała dziś z funkcji prezesa Zbigniewa Buczka, a na jego miejsce powołała Roberta Niedbałowskiego, dotychczasowego wiceprezydenta Prezydenta Tarnobrzega. Kto zostanie nowym wiceprezydentem na tę chwilę nie jest wiadome, do czasu jego  powołania  funkcję tę będzie pełnił prezydent Mastalerz.

Przypomnijmy, po przejęciu w lipcu br. przez gminę Tarnobrzeg 100% udziałów w Kopalni Siarki Machów, wybrano nowe władze rady nadzorczej, której przewodniczącym został Roman Szymczak, zatrudniony ostatnio w roli doradcy prezydenta ds. nadzoru nad spółkami z udziałem miasta. Zastępcą prezesa jest dyrektor Kancelarii Prezydenta Wojciech Malicki, sekretarzem zaś Bolesław Gawlik. W składzie rady znaleźli się jeszcze Jerzy Chrobak i Marcin Redźko (naczelnik Wydziału Organizacyjnego UM).

W związku z odwołaniem prezesa Buczka i powołaniem na jego miejsce Roberta Niedbałowskiego tarnobrzeski magistrat wydał komunikat, którego treść w całości prezentujemy poniżej.

„Prezydent Tarnobrzega wypełniając rolę właściciela Kopalni Siarki Machów SA, uznał, że spółka powinna być wkrótce postawiona w stan likwidacji. Co ułatwi i przyspieszy sprawę faktycznego rozwiązania firmy, która zgodnie z wcześniej przyjętym planem i umową z Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej do końca roku 2013 ma zakończyć prace rekultywacyjne terenów posiarkowych i zakończyć działalność.
W obliczu rychłego faktu postawienia spółki w stan likwidacji Rada Nadzorcza za wiedzą właściciela, odwołała dziś z funkcji prezesa Pana Zbigniewa Buczka, a na jego miejsce powołała Pana Roberta Niedbałowskiego, dotychczasowego Zastępcę Prezydenta Tarnobrzega. Powodem zmiany jest przekonanie właściciela i reprezentującej go Rady Nadzorczej, że Pan Robert Niedbałowski, jako osoba z zewnątrz Kopalni, zagwarantuje skuteczniejszy i sprawniejszy projekt likwidacji spółki. Ale nie tylko…
– Przeniesienie mojego najbliższego współpracownika do Kopalni, świadczy, że do spraw związanych z dokończeniem procesu rekultywacji i zagospodarowania terenów posiarkowych, w tym naszej perły w koronie, czyli Jeziora Tarnobrzeskiego – przykładam najwyższą wagę. Ustępującemu Prezesowi Panu Zbigniewowi Buczkowi, składam podziękowania za jego dotychczasową, pełną poświęcenia pracę i liczę, że swoim doświadczeniem będzie wspierał swojego następcę. Bowiem, zgodnie z umową Pan Zbigniew Buczek pozostaje w spółce, wracają na swoje poprzednio zajmowane stanowisko – mówi Prezydent Norbert Mastalerz.
Po objęciu stanowiska Prezesa Zarządu Kopalni Siarki Machów Pan Robert Niedbałowski przestaje pełnić funkcję Zastępcy Prezydenta. Do czasu powołania jego następcy, obowiązki zastępcy odpowiedzialnego za sprawy inwestycyjne będzie pełnił Prezydent Miasta.”

Subskrybuj
Powiadom o
6 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
cv
8 lat temu

Perła w koronie czy kapeluszu?

Tarnobrzeżanin
8 lat temu

Kolejne stołki do obsadzenia. Jaka miesięczna pensyjka prezesa wchodzi w grę? Od kiedy można składać CV na wolne stanowisko pracy w UM? Mastalerz na dwa etaty długo nie pociągnie.

spoko
8 lat temu

cóż, jak się ma koronę, to można mieć perłę w koronie, gratuluję samopoczucia

Tbg
8 lat temu

Przynajmniej kompetentny to człowiek

davey
8 lat temu
fi
8 lat temu

Ktoś mi zabrał pomysł! A Króla dedykuję panującemu nienawistnikowi.

6
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x