Strażacy z Marek mają nowe mundury od firmy Fenix Metals

OSP w Markach otrzymała komplet 6 nowych mundurów bojowych typu ups, hełmów, kominiarek oraz rękawic od firmy Fenix Metals, za kwotę ponad 14 tys. zł. Uroczyste przekazanie odbyło się na terenie firmy w Machowie w obecności dyrekcji zakładu, burmistrza Baranowa Sandomierskiego oraz członków zarządu OSP Marki.

Do tej pory ochotnicy jeździli do akcji ratowniczo – gaśniczych w zwykłych ubraniach koszarowych, które nie spełniały wymogów bezpieczeństwa stawianych przez Państwową Straż Pożarną.

Jednostka w Markach została założona w 1930 roku, obecnie liczy 36 członków a na swoim wyposażeniu ma Stara 266 z 2007 roku po karosacji. Samochód ten przybył do strażaków w tym roku, dzięki staraniom posła Mirosława Pluty.

Ochotnicy co roku podnoszą swoje wyszkolenie, pozyskują coraz to nowszy sprzęt a także od dwóch lat prowadzą kapitalny remont remizy wykonując większość prac budowlanych własnymi siłami. Strażacy czekają też na nowy garaż, który burmistrz Baranowa Sandomierskiego obiecał im wybudować do zimy. Na razie żadnych prac nie widać na placu przy remizie i zanosi się, że samochód pożarniczy spędzi zimę pod chmurką.

Wszyscy członkowie jednostki w Markach pragnął serdecznie podziękować firmie Fenix Metals za prezent jakim ich obdarzyła i liczą na dalszą miłą współprace.

foto&info: OSP Marki

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x