Poseł Janusz Palikot z wizytą w Tarnobrzegu (zdjęcia oraz video)

Poseł Janusz Palikot odwiedził Tarnobrzeg w związku z powstaniem w mieście klubu Ruchu Palikota. Na czele tarnobrzeskich struktur ugrupowania stanął radny Tadeusz Sęk, wcześniej członek m.in. Socjaldemokracji Polskiej.

Struktury Ruchu Palikota w Tarnobrzegu opierają się na byłych członkach Socjaldemokracji Polskiej. – Ludzie lewicy powinni ze sobą rozmawiać i łączyć się, nie możemy być tak podzieleni. Stąd nasze rozmowy z Ruchem Palikota i SLD, które prowadziliśmy od grudnia ubiegłego roku – tłumaczy decyzje radny Sęk. – Finał tych rozmów mamy dzisiaj. Wybraliśmy Ruch, ponieważ ideowo i programowo jest zbliżony do nas – dodaje.

Poseł Janusz Palikot prezentował zgromadzonej w Tapimie grupie kilkudziesięciu osób główne założenia partii. Mówił m.in. o parytetach: – My musimy walczyć o państwo obywatelskie. My jako Ruch Palikota toczymy walkę. Podjęliśmy decyzję, że na naszych listach wyborczych będzie zastosowana zasada parytetu: 50 proc. na 50 proc. I suwak: raz kobieta, raz mężczyzna – wyjaśniał lider.

Sporą część wystąpienia poświęcił Palikot na prezentacje ideowych założeń Ruchu, którym przyświeca m.in. liberalizm światopoglądowy i obyczajowy. – Jesteśmy partią liberalną w kwestiach światopoglądowych uważamy, że związki mężczyzn i kobiet są tak samo równoprawne jak związki heteroseksualne, żadna ustawa nie może mieć charakteru światopoglądowego. Prezentujemy również liberalizm obyczajowy, jesteśmy za legalizacją marihuany, prostytucji i szeregu innych rzeczy które prawica sprowadziła do szarej strefy – wyjaśniał lider.

W spotkaniu udział wzięli również tarnobrzescy radni z PO Łukasz Dybus i Tadeusz Uziel. – Przyszedłem tutaj z ciekawości – powiedział radny Dybus.

Z mieszkańcami miasta Janusz Palikot ma spotkać się jeszcze w listopadzie br.

Więcej w materiale video. Zapraszamy

foto&video: Agnieszka Nycz

Subskrybuj
Powiadom o
12 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
:)
8 lat temu

tylko SLD!!!

LSD
8 lat temu
Reply to  :)

tylko LSD!!!

koksiarz
8 lat temu

i same polityczne chorągiewki z innych partii przyszły…farbowańce !

Szeryf
8 lat temu

Mądrze gość gada. Ruch ma młode struktury więc przeciętni lokalni „politycy” węszą i szukają miejsca i czegoś do ugrania dla siebie. Radni Dybus i Uziel, co? w PO nie ma dla nich dobrych stołków? Nie widzą tam szansy dla siebie? Bardzo mnie to nie dziwi.

@tbg
8 lat temu

Radny Uziel dobrze wie jak zyskać przychylność Palikota, nie przypadkowo obdarował go po spotkaniu tradycyjnie pluszakiem…

Chory człowiek, chora partia
8 lat temu

„suwak: raz kobieta, raz mężczyzna – wyjaśniał lider”
Czyli co raz Anek raz Anna???

Kilkadziesiąt osób??? hahahahahahahah

Fix
8 lat temu

Wszystkie partie polityczne są chore, działają tylko dla stołków i kariery a nie po to aby coś zrobić w tym kraju dla ludzi. Od ludzi chcą tylko pieniędzy i głosów w wyborach. U Palikota podoba mi sie, że chcą rozwiązania senatu i zaprzestania finansowania partii politycznych z budżetu państwa. Zawsze to jakieś oszczędności, niewielkie ale wqrwia mnie utrzymywanie polityków i ich kolesi z publicznej kasy. Palikot głupi nie jest tylko władza szybko zmienia ludzi.

jan
8 lat temu

A jak Palikot zreazlizuje obietnicę 50 na 50 jak nie wiadomo u niego kto jest jakiej płci. Chcę to zobaczyć. Będą jaja…u połowy oczywiście.

spoko
8 lat temu
Reply to  jan

A widzisz, nowatorstwo tej partii na tym polega, że tam ludziom do gaci i do łóżek nie zaglądają. To się nazywa wolność i tolerancja

Fix
8 lat temu

Katole u wszystkich i wszędzie widzą wady tylko nie u siebie. Nauczają i pouczają kiczowatą moralnością. Widzimy tego przykłady w kościele katolickim gejostwo i pedofilia nie jest tam rzadkością, pijaństwa, kobiety… Nawet biskup jeździ po pijaku(2.6promila) i na dodatek spowodował wypadek. Wątpię aby upił się pierwszy raz… Kościół katolicki jest skompromitowaną instytucją, od wieków mającą krew na rękach tysięcy ludzi. Dziwię się, że jeszcze na jej miejscu nie powstała nowa organizacja odcinająca się od tej niechlubnej historii. Kariera i chęć władzy przysłania księżom prawdziwą naukę Jezusa mówiącą chociażby o życiu w ubóstwie. Wszyscy widzimy jak jest na prawdę. Palikot jedyny z polityków potrafi publicznie powiedzieć co sądzi o roli kościoła w świeckim państwie. Przez co nie zyska na popularności u części „świętego” społeczeństwa choć na pewno wielu z nim się zgadza. Amen.

Masta - Ace
8 lat temu

na zdjeciu trzecim od końca jakaś spoko pupa

n
8 lat temu

palikociarstwo ,jehowa, wrzody,

12
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content