Tarnobrzeg: Magistrat wyda prawie 300 tys. zł na informatyzację urzędu

Tarnobrzeski magistrat przystępuje do realizacji projektu „Innowacyjny T@rnobrzeg – zintegrowany system zarządzania urzędem i świadczenia e-usług” o wartości 1 mln 179 tys. 442 zł. Projekt zostanie dofinansowany przez Zarząd Województwa Podkarpackiego w kwocie 856 772,55 zł. Zakończenie projektu przewiduje się w roku 2014r.

W miejsce dotychczas używanego oprogramowania, opartego na systemie DOS – zostanie zakupiony system o wyższych standardach, zgodny z obowiązującymi przepisami prawa finansowego oraz ustawą o ochronie danych osobowych, o tzw. budowie modułowej, zapewniającej w przyszłości rozbudowę o kolejne funkcjonalności oraz możliwość integracji z systemami działającymi w urzędzie – tj. systemem obiegu dokumentów oraz systemem informacji o terenie -GIS.

– System umożliwi mieszkańcom uiszczanie podatków i opłat drogą elektroniczną oraz rozszerzenie zakresu e-usług na platformie e-PUAP, z wykorzystaniem podpisu elektronicznego lub profilu zaufanego. Realizacja projektu umożliwi również tworzenie aktów prawnych, zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa oraz przeprowadzanie konsultacji z mieszkańcami drogą elektroniczną – twierdzi Prezydent Mastalerz.

Projekt Innowacyjny T@rnobrzeg jest kolejnym etapem procesu informatyzacji tarnobrzeskiego magistratu. Na początku UM realizował projekt przy wsparciu Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, dzięki któremu zostały m. in. zakupione infomaty i urzędomaty, które pozwalają na załatwienie spraw drogą elektroniczną przez 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu i 365 dni w roku, z domu lub dowolnego miejsca na świecie mającego dostęp do Internetu.

W ubiegłym roku uruchomiono portal zawierający informacje katastralne miasta Tarnobrzega, które prezentowane na tle ortofotomapy i granic administracyjnych umożliwiają zapoznanie się z zasobem geodezyjno-kartograficznym będącym w posiadaniu Grodzkiego Ośrodka Dokumentacji Geodezyjnej i Kartograficznej.

– Co dalej? Marzy się szersza wymiana informacji i danych z jednostkami organizacyjnymi, innymi urzędami i instytucjami, aby nasz klient nie musiał biegać od urzędu do urzędu. Może w przyszłości przetwarzanie danych w chmurze? Zależy to w głównej mierze od priorytetów przyszłej perspektywy finansowej UE – mówi Marta Kamysz-Turbak, sekretarz Urzędu Miasta.

Źródło: UM Tarnobrzeg

Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
noel
8 lat temu

Zaniedługo wszyscy bedziem w chmurze. co za tym idzie hakerzy latwiej cie dostaną pozdro

davey
8 lat temu

To ja już normalnego przelewu z podatkiem nie mogę zrobić tylko potrzebny mi jest do tego system za milion dwieście?Ciekawe to wszystko,bo do tej pory mi się to udawało…

2
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x