09.11 (piątek) Koncert Julii Marcell w Sandomierzu

Sandomierskie Centrum Kultury oraz Urząd Miejski w Sandomierzu zapraszają na koncert Julii Marcell dnia 9 listopada 2012 r. o godz. 19.00 w Domu Katolickim w Sandomierzu – Mariacka 12. Wstęp 20zł.

JULIA MARCELL – wokalistka, kompozytorka, pianistka. Jej debiutancki album „It Might Like You” wydany w 2009r. uznany został przez dziennikarzy muzycznych za jeden z najlepszych albumów w Polsce. Album został nagrany dzięki wsparciu finansowemu ludzi z całego świata, przy pomocy strony Sellaband.com – portalu zbudowanego na nowatorskiej koncepcji fanów inwestujących w muzykę.

Muzyka, którą tworzy i wykonuje, nazywana jest niekiedy lirycznym punkiem, choć wymyka się jakimkolwiek sztywnym klasyfikacjom. Piosenkarka, pianistka, kompozytorka, autorka tekstów. Mieszka w Niemczech. Zaczęło być o niej głośno w 2007 r., kiedy z pomocą internautów uzbierała 50 tys. dol. na wydanie swojego pierwszego albumu nagranego w Berlinie i wyprodukowanego przez Mosesa Schneidera. W październiku 2011 r. ukazał się jej drugi album „June”, który Moses Schneider współprodukował z Julią.

Nominujący do Paszportów Polityki o Julii Marcell: Agnieszka Szydłowska: Młoda, a zdecydowana. Gra, na czym chce i jak chce. Śpiewa. Jest pozbawiona bardzo polskiego kompleksu – zaściankowości. Piotr Metz: Autorska propozycja na poziomie europejskim. Julia od początku podąża własną drogą, odporna na wpływ zewnętrznej rzeczywistości. Jarek Szubrycht: Paszport jej się przyda, bo na podbój świata ruszyła na wariackich papierach. Olsztynianka Julia Górniewicz fundusze na wydanie swojego debiutu płytowego pozyskała od fanów za pośrednictwem internetowego serwisu Sellaband. Wyemigrowała do Niemiec, gdzie znalazła opiekę producencką i dogodny punkt wyjściowy do podboju świata. Jej nowy album „June” jeszcze nie jest wszystkim, na co ją stać, za to doskonale świadczy o tym, że stać ją na wiele.

Zespół:Julia Marcell – śpiew, piano, sampler, Mandy Ping-Pong – altówka, śpiew, Jakob Kiersch / Christian Vinne / Sebastian Schmidt – perkusja, Thomsen Slowey Merkel – bas

Bilety do nabycia w Centrum Informacji Turystycznej
ul. Rynek 20, 27-600 Sandomierz,
tel.: 15 644-61-05
e-mail: informacja@sandomierz.travel
www.esceka.pl, www.sandomierz.pl
Bilety można będzie nabyć przed koncertem.

video: mysticprodtv

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content