OSP z Siedleszczan członkiem Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego (fotoreportaż)

Ochotnicza Straż Pożarna z Siedleszczan w ubiegły piątek została włączona do Krajowego Systemu Ratowniczo – Gaśniczego.  „Wszyscy jesteśmy dumni z tak wysokiego wyróżnienia, które jest dla nas wyrazem uznania za podejmowane działania naszej jednostki na rzecz poprawy stanu operacyjnego zabezpieczenia przeciwpożarowego zarówno gminy jaki również powiatu” – mówił na wstępie Prezes Związku OSP w Siedleszczanach a zarazem Starosta Powiatu Tarnobrzeskiego Krzysztof Pitra.

W Krajowym Systemie Ratowniczo – Gaśniczym skupione są jednostki ochrony przeciwpożarowej oraz inne służby, inspekcje, straże, instytucje i podmioty, które dobrowolnie w drodze umowy cywilno prawnej zgodziły się współdziałać w akcjach ratowniczych.
W strukturach krajowego systemu ratowniczo – gaśniczego na terenie powiatu tarnobrzeskiego funkcjonują 2 jednostki ratowniczo – gaśnicze Państwowej Straży Pożarnej w Tarnobrzegu i Nowej Dębie stanowiące jego filar oraz 20 najlepiej wyszkolonych i wyposażonych jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych w tym od dzisiaj jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej z Siedleszczan. Jednostka Straży z Siedleszczan będzie prowadzić specjalistyczne działania ratownicze z zakresu ratownictwa wodnego.

Ceremonie poświęcenia sprzętu ratowniczego dokonał Ksiądz Kanonik Bronisław Futyma – proboszcz parafii pod wezwaniem Świętej Marii Magdaleny w Miechocinie. Wiele ciepłych słów oraz gratulacji druhowie z Siedleszczan otrzymali od Posła na Sejm Rzeczpospolitej Polskiej oraz Członka Poselskiego Zespołu Strażaków Mirosława Pluty do gratulacji dołączyli się również, Podkarpacki Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej w Rzeszowie starszy brygadier Bogdan Kuliga, Członek Zarządu Głównego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej druh Edward Szlichta, Burmistrz Miasta i Gminy Baranów Sandomierski i Prezes Zarządu Oddziału Miejsko – Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych w Baranowie Sandomierskim Jacek Hynowski.

Wśród zebranych gości udział w uroczystości wzięli: Vice Starosta Powiatu Tarnobrzeskiego Jerzy Sudoł, Komendant Miejski Państwowej Straży Pożarnej w Tarnobrzegu brygadier Andrzej Babiec, Druh Kazimierz Ślęzak – Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych w Tarnobrzegu, Przewodniczący Rady Miejskiej w Baranowie Sandomierskim Pan Kazimierz Idzik, Zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Baranów Sandomierski Pan Jan Pelczar, Skarbnik Miasta i Gminy Baranów Sandomierski Pani Alina Zasadnia, Komendant Miejsko Gminnego OSP W Baranowie Sandomierskim druh Zdzisław Zarzycki, Vice Prezesowie Zarządu Oddziału Miejsko – Gminnego Związku OSP Druhowie Grzegorz Ślęzak i Michał Sączawa, Członkowie Prezydium Zarządu, Prezesowie Jednostek OSP z terenu naszej gminy, Sołtys Sołectwa Siedleszczan Pani Helena Farbisz oraz wszyscy strażacy oraz mieszkańcy wsi którzy przybyli na uroczystość.

tekst: Katarzyna Młyniec
foto: Tomasz Młyniec

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x