Tarnobrzeg: 16-latek uciekł z poprawczaka i poszedł kraść perfumy

Młody mieszkaniec Stalowej Woli, który uciekł z zakładu poprawczego, ukradł w sklepie kosmetycznym perfumy. Przekonany o swojej bezkarności po kilkunastu minutach ponownie odwiedził ten sam sklep, zabierając kolejne perfumy.

Zdarzenie rozegrało się wczoraj po godz. 10, na ulicy Piłsudskiego w Tarnobrzegu. Do sklepu z kosmetykami przyszedł młody mężczyzna, który wykorzystując nieuwagę personelu skradł z półki dwa opakowania perfum. Chłopak z łupem wyszedł ze sklepu. Po kilkunastu minutach ponownie odwiedził ten sam sklep, z jednej z półek zabrał kolejne dwa opakowania perfum, schował je pod kurtką kierując się w stronę wyjścia. Dziwne zachowanie chłopaka, zauważył pracownik ochrony, który postanowił sprawdzić młodzieńca. Ten jednak zaczął uciekać. Nieletni wybiegł ze sklepu uciekając w kierunku ulicy Sienkiewicza. W pościg za złodziejem ruszył ochroniarz.

Przejeżdżający ulicą patrol ruchu drogowego widząc całe zdarzenie podjął interwencję. Sprawca został zatrzymany. Okazał się nim 16-letni mieszkaniec Stalowej Woli, który przebywał w tym czasie na ucieczce z zakładu poprawczego. Chłopak przyznał się do popełnionego czynu. Skradziony towar o wartości ponad 800 złotych wrócił z powrotem do sklepu.

Za popełniony czyn 16-latek odpowie przed sądem dla nieletnich. Jeszcze wczoraj trafił on do zakładu poprawczego.

źródło: Policja

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content