Tarnobrzeg: Pasowanie na ucznia w „Dziewiątce” (zdjęcia)

W miniony wtorek w Szkole Podstawowej nr 9 w Tarnobrzegu zapanowała świąteczna atmosfera. W tym dniu w murach szkoły odbyło się ślubowanie uczniów klasy Ia i Ib. Uroczystość, do której uczniowie przygotowywali się przez kilka tygodni przebiegała w podniosłej atmosferze.

W obecności pani dyrekcji szkoły, nauczycieli, rodziców oraz zaproszonych gości pierwszoklasiści wspierani przez swoje wychowawczynie, panie Urszulę Madej, Paulinę Niestorowicz i Edytę Gołębiowską ślubowali uroczyście być dobrymi Polakami, godnie reprezentować szkołę, swym zachowaniem sprawiać radość rodzicom i nauczycielom.
Po złożeniu ślubowania pani dyrektor dokonała symbolicznego pasowania na ucznia. Następnie uczniowie zaprezentowali program artystyczny pod hasłem „Witaj szkoło”. Z zapałem recytowali wiersze, śpiewali piosenki, zaprezentowali również swoje prace plastyczne na wystawie „Jestem bezpieczny w drodze do szkoły”. Występom dzieci przyglądał się Ryś Policjant, maskotka ufundowana dla tarnobrzeskiej policji przez tarnobrzeski magistrat. Ryś Policjant gorąco oklaskiwał występy dzieci, a prace plastyczne nagrodził opaskami odblaskowymi. Ukoronowaniem uroczystości były gratulacje i życzenia oraz wręczenie dyplomów przez panią dyrektor oraz upominków i słodkości przez rodziców, zaproszonych gości oraz starszych kolegów. Rodzice zorganizowali dla swoich pociech słodkie przyjęcie.

foto&info: Szkoła Podstawowa nr 9

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content