Tarnobrzeg: Otwarto nowy odcinek sieci wodociągowej

Zakończyła się inwestycja realizowana przez Tarnobrzeskie Wodociągi Sp. z o.o. dot. projektu pod nazwą „Poprawa efektywności działania systemu zaopatrzenia w wodę północno-zachodniej części miasta Tarnobrzeg”. W wyniku przeprowadzonych prac osiągnięto zwiększoną dostępność do wody pitnej oraz poprawę pracy sieci  na terenach osiedla Borów i częściowo osiedla Zakrzów, a także osiedli Sielec, Wielowieś i Sobów.

W ramach projektu wykonano wodociąg przebiegający od włączenia w istniejącą sieć wodociągową przez skrzyżowanie ul. Warszawskiej z ul. Truskawkową , dalej wzdłuż ul. Truskawkowej, ul. Borów i części ul. Fabrycznej i Dąbrówki. Zmodernizowany został także wodociąg na odcinku ul. Dąbrówki oraz magistrala wodociągowa na odcinku od ul. Dąbrówki do komory wodociągowej w ul. Sikorskiego.

Całkowity koszt projektu wyniósł 1.215.240,00 zł, z czego kwota dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego Województwa Podkarpackiego wyniosło 70% kosztów. Pozostałe koszty – 557 618,12 zł pokryto z budżetu miasta oraz ze środków spółki.

źródło: UM Tarnobrzeg
foto: Dariusz Bajor

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Postaw mi kawę na buycoffee.to
function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content