Tarnobrzeg: Zakończyła się druga edycja konkursu „Świadomy, młody obywatel 2012”

W Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. prof. Stanisława Tarnowskiego w Tarnobrzegu odbył się konkurs „Świadomy, młody obywatel 2012”. Była to druga edycja konkursu, który odbywa się pod patronatem Posła na Sejm RP Mirosława Pluty.

W konkursie uczestniczyło 61 uczniów z Zespołu Szkół Społecznych nr 1 w Tarnobrzegu, Liceum Ogólnokształcącego im. M. Kopernika w Tarnobrzegu, Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Tarnobrzegu, Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Tarnobrzegu, Zespołu Szkół im. ks. Staszica w Tarnobrzegu, Zespołu Szkół nr 1 w Nowej Dębie, Zespołu Szkół nr 2 w Nowej Dębie oraz Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Grębowie.

Konkurs „Świadomy, młody obywatel 2012”, skierowany był do młodzieży szkół ponadgimnazjalnych Powiatu Tarnobrzeskiego Grodzkiego i Ziemskiego. Celem konkursu jest propagowanie wiedzy na temat instytucji państwowych Rzeczypospolitej Polskiej, zarówno szczebli centralnych, jak i samorządowych.

– Jestem pewny, że konkurs stworzył możliwość do zaprezentowania ciekawych sylwetek uczniów szkół ponadgimnazjalnych z naszego regionu. Był też okazją do podzielenia się z młodzieżą swoimi refleksjami na temat działalności poselskiej, gdyż uczniowie bardzo chętnie pytali o pracę w parlamencie – podkreśla Poseł Mirosław Pluta.

W konkursie „Świadomy, młody obywatel 2012” zwyciężyła Magdalena Rutyna z Liceum Ogólnokształcącego im. M. Kopernika w Tarnobrzegu. Miejsce drugie zajęła Kamila Pawlik z Zespołu Szkół Społecznych nr 1 w Tarnobrzegu. Obie uczennice w nagrodę pojadą zwiedzać Sejm. Otrzymały także pamiątkowe dyplomy i albumy. Miejsce trzecie zajęli ex equo Michał Sabat z Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Grębowie oraz Adrian Pałacki z Liceum Ogólnokształcącego im. M. Kopernika w Tarnobrzegu.

Patronat honorowy nad konkursem sprawował Prezydent Miasta Tarnobrzega oraz Starostwa Powiatu Tarnobrzeskiego.

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x