W Sandomierzu będą Szyć Lalki dla Elizy – i Ty możesz pomóc

Charytatywna akcja szycia lalek skierowana jest zarówno do dzieci jak i dorosłych, także tych, którzy dotąd nie szyli. Uszyte lalki trafią na aukcję charytatywną na Allegro, a zebrane pieniądze pozwolą kupić lek powstrzymujący chorobę dwunastoletniej Elizy. Akcja odbędzie się w sobotę 10 listopada br., o godz. 10:00 w Winokawiarni „De Gusta” przy ul. Sokolnickiego 1 w Sandomierzu.

Charytatywna akcja szycia lalek jest pomysłem, w którym każdy może wziąć udział, bo wierzymy, że każdy może pomóc. Spotykamy się i szyjemy razem, doskonale przy tym się bawiąc, ucząc nasze dzieci cierpliwości, empatii, bezinteresowności.

Informacja od organizatora:
Proszę zabrać ze sobą kawałki kolorowych materiałów, nożyczki, guziki, kokardki, włóczkę, przybory krawieckie oraz dobry humor, a swoje przyjście należy potwierdzić wcześniej wysyłając zgłoszenie mailem na adres: lalki.dla.elizy@gmail.com.

Każda lalka otrzymuje małe materiałowe serduszko, ma nadane imię i osobowość. Uszyte lalki trafią na aukcję charytatywną na Allegro, a zebrane pieniądze pozwolą kupić lek powstrzymujący chorobę Elizy.

Dwunastoletnia ELIZA BANICKA choruje na chorobę Niemanna-Picka, rzadką chorobę genetyczną. Do tej pory nikt z tym schorzeniem nie dożywał dorosłości (Eliza straciła już starszego brata). Koszt terapii, powstrzymującej rozwój choroby, to około 12 000 złotych tygodniowo (przeszło 600 000 złotych rocznie).

„Szukając źródeł finansowania uruchomiono akcję „Uszyj lalkę dla Elizy”. Zwykłe „szmacianki” – takie jak wiele osób pamięta ze swojego dzieciństwa – szyte są przez ludzi na całym świecie. Dlatego też są niepowtarzalne. Mają jednak wspólną cechę – każda ma wszyte „serduszko” i oznaczona jest metką z podobizną Elizy. Gotowe trafiają na aukcje internetowe, gdzie każdy może wylicytować swoją lalkę.

Wszystkie niezbędne informacje oraz linki do instrukcji szycia lalki znajdziecie Państwo na stronie http://elizabanicka.pl/info

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content