Nowa Dęba: Kradł drewno z lasu, teraz grozi mu kara do 5 lat więzienia

Policjanci z Nowej Dęby zatrzymali na gorącym uczynku 63-letniego złodzieja drewna. Mężczyzna będąc w lesie dokonywał nielegalnego wyrębu drzewa sosnowego.

Policjanci przejeżdżając obok lasu w miejscowości Jadachy usłyszeli głośny warkot pracującej piły spalinowej. Funkcjonariusze postanowili sprawdzić to miejsce. Gdy stróże prawa podeszli bliżej zauważyli mężczyznę, który wycinał rosnące drzewa sosnowe. Zdarzenie to miało miejsce w minionym tygodniu około godziny 15.

Funkcjonariusze prowadząc dalsze czynności udali się na jego posesję. Na podwórku znaleźli ponad 2 kubiki złożonego drewna sosnowego. Zabezpieczony materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mężczyźnie zarzutów wyrębu i kradzieży drewna. Podejrzany 63-latek złożył wyjaśnienia przyznając się do zarzucanych mu czynów.

Mężczyzna wkrótce stanie przed sądem. Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 5.

foto&źródło: Policja

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Tomek
8 lat temu

Tyle nie pilnowanego drzewa pociętego leży w lesie, że tylko podjechać i ładować a ten musiał z piłą do lasu po cichu na kradzież… Lud coraz głupszy a skoro policja łapie to straż leśna nadal bezradna, ważne że pieniążki co miesiąc są.

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x