Tarnobrzeg: 17-latek pobity i okradziony na ul. Moniuszki

Kara do 12 lat pozbawienia wolności grozi trzem mieszkańcom Tarnobrzega, którzy podejrzani są o rozbój. Sprawcy zaatakowali stojącego na przystanku 17-latka, gdy ten odmówił oddania im swoich pieniędzy. Do zdarzenia doszło w niedzielę w nocy na ulicy Moniuszki w Tarnobrzegu.

Grupa młodych mężczyzn zaczepiła stojącego na przystanku autobusowym 17-letniego chłopaka, pytając czy ma papierosy. Gdy mężczyzna sięgnął do kieszeni po paczkę z papierosami, jedna z osób zażądała wydania pieniędzy. Zaskoczony chłopak stanowczo odmówił, wówczas trzech napastników rzuciło się na niego z pięściami. Gdy pokrzywdzony upadł na ziemię, napastnicy kopali go po całym ciele, zabierając mu plecak z pieniądzmi, telefonem komórkowym, odzieżą oraz głośnikami i mp3. Sprawcy z łupem uciekli z miejsca zdarzenia.

17-latek o rozboju powiadomił policjantów. Funkcjonariusze rozpoczęli poszukiwania sprawców przestępstwa. Na jednej z ulic, policjantka zauważyła dwóch młodych mężczyzn, które na widok policyjnego radiowozu zaczęły uciekać. Po krótkim pościgu mężczyźni zostali zatrzymani. Okazali się nimi trzej mieszkańcy Tarnobrzega w wieku 21,23 i 24 lat.

Policjanci gromadząc materiał dowodowy ustalili, że 24-latek ma na swoim koncie jeszcze inny rozbój, którego dopuścił się kilkanaście godzin wcześniej. Sprawca będąc nad Wisłą, dotkliwie pobił 27-letniego mężczyznę zabierając mu telefon komórkowy oraz pieniądze.

Wczoraj Sąd Rejonowej w Tarnobrzegu wobec podejrzanego mężczyzny zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na okres 3 miesięcy. Wobec 21 i 23-latka prokurator zastosował środki zapobiegawcze w postaci dozorów policyjnych, poręczeń majątkowych w kwotach tysiąca i dwóch tysięcy złotych oraz zakazów opuszczania kraju.

Kodeks karny przewiduje za to przestępstwo karę pozbawienia wolności od 2 do lat 12.

źródło: Policja

Subskrybuj
Powiadom o
7 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
haha
8 lat temu

Te tabliczki z napisami przed miastem „Bezpieczne Miejsce” To mozna zlikwidowac…

Termos
8 lat temu

Bydło. Takie osoby powinno się eliminować. Nie nadają się do życia wśród normalnych obywateli.

Kopniak
8 lat temu

Jak zwykle łyse bydło szwęda się i szuka zaczepki to już tradycja

kibic
8 lat temu

Łapy powinni im poucinać przy samej dupie !!!!!!! BANDA KRETYNÓW

mar
8 lat temu

Tarnobrzeg to miasto debili,bez mózgów i kretynów.Do tego brzydki i z beznadziejnym prezydentem.Zgraja głupków i leserów.Gniazdo bezrobocia i biedy.

Szeryf
8 lat temu

Uderzą nie tam gdzie trzeba lub za mocno i mogło to się skończyć tragicznie. TVN już czeka na II część swojego materiału o Tbg. Chłopcy znaleźli sobie sposób na łatwy zarobek. Brawo dla policji za szybkie ujęcie bandytów, mogli spotkać każdego z nas…

kopniak
8 lat temu

Łyse buraki jak zwykle się nudzą i szukają zaczepki nic nowego to juz tradycja na szczęście czasem i oni tracą zęby i oby tak dalej a temu chłopcu to współczuje na pewno się bał bo każdy by się bał ale jako tako poradził sobie i przynajmniej 3 małpie wykrzywione w pałąk mordy mniej na ulicach a to już plus

7
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content