Tarnobrzeg: 17-latek pobity i okradziony na ul. Moniuszki

Kara do 12 lat pozbawienia wolności grozi trzem mieszkańcom Tarnobrzega, którzy podejrzani są o rozbój. Sprawcy zaatakowali stojącego na przystanku 17-latka, gdy ten odmówił oddania im swoich pieniędzy. Do zdarzenia doszło w niedzielę w nocy na ulicy Moniuszki w Tarnobrzegu.

Grupa młodych mężczyzn zaczepiła stojącego na przystanku autobusowym 17-letniego chłopaka, pytając czy ma papierosy. Gdy mężczyzna sięgnął do kieszeni po paczkę z papierosami, jedna z osób zażądała wydania pieniędzy. Zaskoczony chłopak stanowczo odmówił, wówczas trzech napastników rzuciło się na niego z pięściami. Gdy pokrzywdzony upadł na ziemię, napastnicy kopali go po całym ciele, zabierając mu plecak z pieniądzmi, telefonem komórkowym, odzieżą oraz głośnikami i mp3. Sprawcy z łupem uciekli z miejsca zdarzenia.

17-latek o rozboju powiadomił policjantów. Funkcjonariusze rozpoczęli poszukiwania sprawców przestępstwa. Na jednej z ulic, policjantka zauważyła dwóch młodych mężczyzn, które na widok policyjnego radiowozu zaczęły uciekać. Po krótkim pościgu mężczyźni zostali zatrzymani. Okazali się nimi trzej mieszkańcy Tarnobrzega w wieku 21,23 i 24 lat.

Policjanci gromadząc materiał dowodowy ustalili, że 24-latek ma na swoim koncie jeszcze inny rozbój, którego dopuścił się kilkanaście godzin wcześniej. Sprawca będąc nad Wisłą, dotkliwie pobił 27-letniego mężczyznę zabierając mu telefon komórkowy oraz pieniądze.

Wczoraj Sąd Rejonowej w Tarnobrzegu wobec podejrzanego mężczyzny zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na okres 3 miesięcy. Wobec 21 i 23-latka prokurator zastosował środki zapobiegawcze w postaci dozorów policyjnych, poręczeń majątkowych w kwotach tysiąca i dwóch tysięcy złotych oraz zakazów opuszczania kraju.

Kodeks karny przewiduje za to przestępstwo karę pozbawienia wolności od 2 do lat 12.

źródło: Policja

Subskrybuj
Powiadom o
7 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
haha
11 lat temu

Te tabliczki z napisami przed miastem „Bezpieczne Miejsce” To mozna zlikwidowac…

Termos
11 lat temu

Bydło. Takie osoby powinno się eliminować. Nie nadają się do życia wśród normalnych obywateli.

Kopniak
11 lat temu

Jak zwykle łyse bydło szwęda się i szuka zaczepki to już tradycja

kibic
11 lat temu

Łapy powinni im poucinać przy samej dupie !!!!!!! BANDA KRETYNÓW

mar
11 lat temu

Tarnobrzeg to miasto debili,bez mózgów i kretynów.Do tego brzydki i z beznadziejnym prezydentem.Zgraja głupków i leserów.Gniazdo bezrobocia i biedy.

Szeryf
11 lat temu

Uderzą nie tam gdzie trzeba lub za mocno i mogło to się skończyć tragicznie. TVN już czeka na II część swojego materiału o Tbg. Chłopcy znaleźli sobie sposób na łatwy zarobek. Brawo dla policji za szybkie ujęcie bandytów, mogli spotkać każdego z nas…

kopniak
11 lat temu

Łyse buraki jak zwykle się nudzą i szukają zaczepki nic nowego to juz tradycja na szczęście czasem i oni tracą zęby i oby tak dalej a temu chłopcu to współczuje na pewno się bał bo każdy by się bał ale jako tako poradził sobie i przynajmniej 3 małpie wykrzywione w pałąk mordy mniej na ulicach a to już plus

Postaw mi kawę na buycoffee.to
7
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content