Tarnobrzeg: Wpadli oszuści sprzedający dekodery cyfrowe – policja poszukuje pokrzywdzonych

Tarnobrzescy policjanci zatrzymali na gorącym uczynku przestępstwa, dwóch mężczyzn w wieku 21 i 25 lat. Oszuści wyłudzali pieniądze, podszywając się pod pracowników firmy oferującej do sprzedaży dekodery telewizji cyfrowej.

Do zdarzenia doszło w środę, o godz. 18, w jednym z bloków przy ulicy Skalna Góra w Tarnobrzegu. Dwaj oszuści odwiedzili 62-letniego tarnobrzeżanina. Podając się za pracowników firmy, oferowali montaż i sprzedaż dekodera telewizji cyfrowej. Po krótkiej rozmowie właściciel zgodził się na taki zakup i wpuścił mężczyzn do mieszkania. Lokator podpisał umowę płacąc gotówkę w wysokości 200 złotych.

Skuszeni łatwym łupem oszuści zapukali do kolejnej ofiary, wyłudzając pieniądze. Tym razem 150 złotych. Przestępcy wybierali starsze osoby. Jedna z nich postanowiła sprawdzić wiarygodność oferowanej sprzedaży, powiadamiając o takim zdarzeniu policjantów.

Funkcjonariusze celem sprawdzenia wiarygodności oferowanej usługi, niezwłocznie skontaktowali się z pobliską spółdzielnią mieszkaniową. Szybko okazało się, że to oszustwo. Policjanci w bloku w jednej z klatek zatrzymali sprawców. Byli nimi 21-letni mieszkaniec Jaroszowca i jego wspólnik 25-letni mieszkaniec Sandomierza. Sprawcy trafili do policyjnej izby zatrzymań.

Jak ustalili funkcjonariusze, 25-letni sandomierzanin, to były pracownik krakowskiej firmy trudniącej się sprzedażą dekoderów telewizyjnych. Zwolniono go z pracy, ale miał dostęp do druków z pieczątką firmy i to wykorzystał. Jego wspólnik pomagał mu w procederze.

Sprawę prowadzi Komenda Miejska Policji w Tarnobrzegu.

Wszystkie osoby, które padły ofiarą oszustwa, proszone są o jak najszybsze zgłaszanie się do Komendy Miejskiej Policji w Tarnobrzegu ul. 1 Maja 2, pokój 208, lub kontakt telefoniczny pod numerem (15) 851 34 24, 851 34 21, albo 851 34 31.

info: Policja

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x