Tomasz Drwal – jeden z najlepszych polskich zawodników MMA gościem specjalnym sobotniej gali

Tomasz Drwal, jeden z najlepszych polskich zawodników MMA będzie gościem specjalnym sobotniej gali MMA w Tarnobrzegu. Więcej informacji o gali znajdziesz tutaj.

Tomasz Drwal (ur. 22 stycznia 1982 w Nowym Sączu) – polski zawodnik mieszanych sztuk walki występujący w wadze średniej i półciężkiej. Sportowa kariera Zanim zaczął profesjonalną karierę w MMA był ochroniarzem oraz instruktorem samoobrony i pływania. Trenował karate, kick-boxing i brazylijskie jiu-jitsu.

W mieszanych sztukach walki zadebiutował w 2004 roku. We wrześniu tego samego roku wygrał turniej Colosseum 3 w Bielsku-Białej. UFC Będąc niepokonanym w 13 walkach z rzędu, w 2007 roku podpisał kontrakt z UFC – największą organizacją MMA na świecie.

8 września 2007 roku został pierwszym Polakiem, który stoczył walkę dla tej organizacji. W swoim amerykańskim debiucie na gali UFC 75 przegrał z ówcześnie niepokonanym Brazylijczykiem Thiago Silvą przez techniczny nokaut. Kontuzja kolana wyeliminowała go na ponad rok z kolejnych występów. Do oktagonu powrócił w styczniu 2009 roku, kiedy podczas UFC 93 znokautował Włocha Ivana Serati.

W czerwcu na gali The Ultimate Fighter 9 Finale w Las Vegas pokonał Amerykanina Mike’a Ciesnolevicza przez TKO w pierwszej rundzie. 19 września 2009 roku po raz pierwszy walczył w UFC w wadze średniej (do 84 kg). Na gali UFC 103 pokonał przez poddanie (duszenie zza pleców) Drew McFedriesa.

Pół roku później, na gali UFC 111 zmierzył się z brazylijskim grapplerem, Rousimarem Palharesem. Polak przegrał przez poddanie na skutek dźwigni skrętowej na staw skokowy. Palhares kontynuował zaciskanie tego niebezpiecznego chwytu (oddziaływającego również na staw kolanowy) mimo odklepania Drwala i komend sędziego do przerwania walki, za co został zawieszony na okres 90 dni. We wrześniu 2010 roku Drwal doznał drugiej porażki z rzędu, tym razem z Davidem Branchem, i w konsekwencji został zwolniony z UFC.

Po UFC W 2011 roku stoczył dwie walki w Polsce. W marcu na gali Fighters Arena Łódź 2 znokautował w 2. rundzie Brazylijczyka Leonardo Nascimento, a w listopadzie na gali MMA Attack 1 wygrał przez jednogłośną decyzję sędziów ze swoim byłym kolegą klubowym, Amerykaninem Garym Padillą.

video: wwwEFMMApl

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x