Mistrz KSW Krzysztof Kułak drugim gościem specjalnym sobotniej Gali MMA

Drugim Gościem Specjalnym GALI MMA PRIME W TARNOBRZEGU będzie jeden z czołowych polskich fighterów Konfrontacji Sztuk Walki ( KSW) w wadze 84kg będzie Krzysztof Kułak

Krzysztof Kułak (ur. 3 stycznia 1981) – polski zawodnik jujutsu i MMA. Były międzynarodowy mistrz KSW w wadze średniej.

Kariera sportowa

W wieku 8 lat Kułak zapisał się do klubu judo Czarni Bytom, gdzie trenował przez 12 lat, z czego ostatnie 6 lat w grupie zawodowej. W wieku 16 lat rozpoczął treningi ju-jitsu.

W wieku 20 lat rozpoczął studia w Częstochowie. Nie przerwał treningów. Dostał się do kadry narodowej ju-jitsu semi-contact (połączenie judo z tradycyjnym jujutsu), zdobywając tytuły i medale zarówno w Polsce jak i za granicą.

W 2001 roku w Bytomiu odbył się w pierwszy w Polsce Puchar Europy Full Contact Ju-Jitsu, zasadami zbliżony do zawodów MMA. Kułak zdobył srebrny medal. Rok później, w 2002 roku, zajął pierwsze miejsce w swojej kategorii wagowej wygrywając wszystkie walki przed czasem. Po tych sukcesach zawodnikiem zainteresował się rosyjski promotor, który zaproponował mu wystartowanie w zawodach o podobnym charakterze w Rosji. W ten sposób, mając 21 lat, trafił na zawody WAFC (World Absolute Fighting Championship) odbywające się od 11 lat w Moskwie. W 8-osobowym turnieju w 2003 roku wystartowali: Polak, Brazylijczyk, 2 Ukraińców, 2 Rosjanin, Amerykanin i Czeczen w barwach Rosji (dwukrotny zwycięzca tego turnieju). Kułak odpadł po pierwszej walce z Czeczenem Ansarem Chalangovem.

28 maja 2005 roku na gali MMA Sport 2: Olimp przegrał przez jednogłośną decyzję sędziów z Antonim Chmielewskim.

W 2006 roku zadebiutował w organizacji KSW. W turnieju KSW 6 doszedł do finału, pokonując Igora Araujo i Igora Kołacina – obu przez duszenie. W finałowej walce uległ Michałowi Materli. W listopadzie 2006 roku wyjechał do USA gdzie wygrał dwie walki na pierwszej i drugiej edycji gali IMMAC – Attack, pokonując Antoniego Gomeza przez decyzję i Williama Hilla przez techniczny nokaut.

Na KSW 7 w pierwszej walce zwyciężył przez duszenie z Rimgaudasem Kutkaitisem, w następnej przegrał z Martinem Zawadą, który po kontrowersyjnej decyzji został ogłoszony zwycięzcą. Podczas KSW 8 w finale turnieju przegrał z rosyjskim sambistą Aleksiejem Olejnikiem.

W następnych dwóch walkach zanotował zwycięstwo (w Surinamie z Rodneyem Glunderem) oraz porażkę (w Dubaju z Nikołajem Oniknienko). W marcu 2008, na KSW Eliminacje II, stoczył walkę rewanżową z Oniknienką i tym razem pokonał Rosjanina. Podczas walki doznał jednak kontuzji (złamanie kości śródręcza), która uniemożliwiła mu start w KSW 9.

W maju 2010 roku podczas gali KSW 13: Kumite pokonał Brazylijczyka Vitora Nobregę w walce o pas mistrza KSW w wadze średniej.

18 września 2010 roku na gali KSW 14: Dzień Sądu pokonał Daniela Dowdę. Walka nie była obroną pasa KSW.

26 listopada 2011 roku podczas gali KSW 17: Zemsta zrzekł się pasa KSW. Powodem były odnawiające się problemy z kontuzją kręgosłupa.

Krzysztof Kułak jest instruktorem w klubie Adrenalina Fight Częstochowa, którego jest założycielem.

W czerwcu 2012 roku został skazany prawomocnym wyrokiem sądu za pobicie na osiem miesięcy w zawieszeniu na dwa lata pozbawienia wolności.

9 lipca 2012 roku potwierdził informacje krążące w mediach o swoim powrocie do MMA po ciężkiej kontuzji kręgosłupa, zapowiedział że jeszcze w tym roku stoczy pojedynek. Przy czym poinformował media o renegocjacji kontraktu z właścicielami KSW (nowy kontrakt miałby obejmować 6 walk). 18 września 2012 roku oficjalnie podpisał umowę z KSW.

22 września 2012 roku udanie powrócił do startów w MMA pokonując przez techniczny nokaut Irlandczyka Stephena Rice’a na gali Celtic Gladiator V w Dublinie. Stawką pojedynku było mistrzostwo w wadze średniej (-84 kg).
Osiągnięcia

Mieszane sztuki walki:

Mistrz Celtic Gladiator w wadze średniej (22.09.2012)
Międzynarodowy mistrz KSW w wadze średniej (07.05.2010–26.11.2011)

Judo:

Mistrz Śląska Judo Młodzików

Ju-Jitsu Semi Contact:

Pucharowy wicemistrz Polski – Mysłowice 2002
Zdobywca Pucharu Jaworzna w 3 kategoriach wagowych – Piastowo 2002
Zdobywca Pucharu Infiniti – Augustów 2003
Brązowy medalista mistrzostw Polski – Olsztyn 2003
Srebrny medalista Pucharu Polski – Sosnowiec 2003
Srebrny medalista Pucharu Belgii 2003
Brązowy medalista Pucharu Słowenii 2003

Ju-Jitsu Full Contact:

Pucharowy wicemistrz Europy – 2001 Bytom
Pucharowy Mistrz Europy – 2002 Bytom

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Postaw mi kawę na buycoffee.to
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content