Już dziś koncert premierowy nowej płyty tarnobrzeskiej formacji EXSILIUM

„SAMOTNOŚĆ NA SKRZYDŁACH” to najnowsze wydawnictwo rockowego zespołu EXSILIUM. Płyta nagrana jest w postaci rockowego concept albumu. Album łączy w sobie to co tarnobrzeski Exsilium charakteryzuje od lat – klimat, melodia oraz mocny żeński wokal. Koncert premierowy odbędzie się w Tarnobrzeskim Domu Kultury w sobotę 17 listopada. Początek godz.19, wstęp wolny.

Od ostatniego długogrającego wydawnictwa tarnobrzeskiego zespołu Exsilium minęło przeszło trzy lata. Od tego czasu zespół przejechał setki kilometrów grając dziesiątki koncertów promujących pierwszy album „Złudzenia schowaj”, który został gorąco przyjęty przez fanów.

Teraz muzycy mają dla Was zupełnie nowy materiał. Nadchodzi premiera nowego albumu Exsilium – „pt. Samotność na skrzydłach”.

EXSILIUM to:
Kamila Fornal – vocal
Ewelina Krukurka – vocal
Karol „Żurek” Kułaga – gitara
Mateusz „Loco” Wójtowicz – skrzypce
Łukasz Jugo – bass
Tomek Mrzygłód – perkusja
Sebastian Szymański – klawisze

W 2009 roku Exsilium zaprezentowało debiutancką płyte pt. Złudzenia Schowaj”. Znalazło się na niej sześć autorskich utworów zespołu. Premiera albumu odbyła się w Biłgoraju. W sezonie jesienno-zimowym 2009/2010, zespół Exsilium odbył trasę koncertową promującą album “Złudzenia Schowaj”. Na trasie wystąpili również zaprzyjaźnieni rzeźnicy z Carnage of Trident. W 2010 roku, zespół podjął współpracę z biłgorajską formacją Kali-Gula. Latem zespół wziął udział w ogólnopolskim festiwalu Rock n Roll.

Jesienią 2010 roku zespół został zaproszony to wzięcia udziału w patriotycznym wydawnictwie “JĘDRUSIOWA DOLA: Tarnobrzescy artyście w hołdzie Jędrusiom”. Rezultatem tego przedsięwzięcia są dwa studyjne nagrania pt. “Groby Koślawe” oraz “Jarzębina”. Utwory znalazły się na płycie CD wydawnictwa. Do “Jarzębiny” został nakręcony klip. Oba utwory znalazły się na kolejnej (tym razem mniejszej) zbrodni Exsilium pt: “Ku pamięci”. Album został wydany w limitowanym, niskim nakładzie.

Równie ważnym wydarzeniem w historii zespołu była również wspólna trasa koncertowa z rosyjską formacją WOODSCREAM, która objęła miasta południowej Polski. Exsilium został zaproszony do wzięcia udziału w jednym z najważniejszych festiwali muzycznych w Polsce – CIESZANÓW ROCK FESTIWAL 2012.

Teraz przyszedł czas na zupełnie nową odsłonę Exsilium.
„SAMOTNOŚĆ NA SKRZYDŁACH” to dziesięć ambitnych rockowych kompozycji. Całość tworzy jedną zapętlającą się historię. Album przenosi słuchaczy w krainę prawdziwych rockowych dźwięków. Płyta nagrana w postaci rockowego concept albumu. Album łączy w sobie to co Exsilium charakteryzuje od lat – klimat, melodia, mocny żeński wokal. Płyta została bardzo dobrze przyjęta i oceniona przez polskie media branżowe.

O nowym albumie zespołu Exsilium rozmawialiśmy z gitarzystą bandu, Żurkiem. Wywiad dostępny tutaj

Dołącz do nas na FB

video: Karol Kułaga

Subskrybuj
Powiadom o
6 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Kix
8 lat temu

czy w repertuarze koncert znajdzie się kawałek “Groby Koślawe” ?

ss
8 lat temu

Na ostatnich koncertach grali więc miejmy nadzieję, że teraz też !

Kix
8 lat temu

Super to już jutro. Mam nadzieję, że ludzie się zjawią.

Malyboss
8 lat temu

Piękny koncert i widowisko. Ukłony dla Exsilium za profesjonalizm, klimat i atmosferę. Elegancka oprawa sceniczna, plastyczny i selektywny dźwięk – choć, jak dla mnie, całość nieco za cicho 🙂 Dziękuję za możliwość uczestniczenia w tym wydarzeniu, życzę kapeli wszystkiego najlepszego – wytrwałości, stanowczości, konsekwencji i jeszcze wielu dobrych koncertów. Podziękowania dla TDK, sponsorów i innym za wsparcie w realizacji tego przedsięwzięcia. Powodzenia, Exsilium!!

Forest
8 lat temu

ja też życzę zespołowi sukcesów ale w opcji insrumentalnej bo jak zaczynają śpiewać panienki to wyłazi krzyżówka Ich Troje z A.Ortodox.

awangarda
8 lat temu

zgadzam sie Forest z Tobą, instrumentalnie spoko, wokal sie nie nadaje………szkoda ze sie pozbyli byłych wokalistek.ale skoro już wszystko w muzyce zostało wymyslone……

6
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x