Tarnobrzeg: Finaliści Miejskiego Konkursu Wiedzy o UE pisali dzisiaj końcowy test, laureaci pojadą do Brukseli

W Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Tarnobrzegu rozstrzygnięto dzisiaj finał Miejskiego Konkursu Wiedzy o Unii Europejskiej. Organizatorami, a za razem patronami honorowymi byli europoseł Tomasz Poręba, senator Janina Sagatowska oraz posłanka Józefa Hrynkiewicz.

Pierwszy etap, który odbył się w październiku w pięciu tarnobrzeskich szkołach ponadgimnazjalnych, spośród 48 uczestników konkursu wyłonił szesnastu finalistów, którzy dziś pod czujnym okiem europosła rozwiązywali końcowy test. Pięciu laureatów w nagrodę za najlepsze wyniki wiosną odwiedzi Brukselę oraz Europarlament.

Wszyscy finaliści otrzymali pamiątkowe dyplomy i książki ufundowane przez poseł Józefę Hrynkiewicz i senator Janinę Sagatowską.

Konkurs wiedzy europejskiej, jest jednym z wielu organizowanych przez posła Porębę na całym Podkarpaciu. Dzięki programowi wspierania młodych talentów, w którym zawiera się także program miesięcznych staży, z całego województwa stolicę Europy poznało już kilkuset przedstawicieli młodego pokolenia.

– Jestem z nich bardzo dumny. Naprawdę, ta młodzież jest u nas w regionie niezwykle zdolna. To są ludzie, którzy są ludźmi bardzo ambitnymi i którzy jeżeli im się pomoże, jeżeli da im się szansę to naprawdę zrobią duże kariery w swoim życiu. Jeżeli dostaną to wsparcie, a staram się to wsparcie im dawać to jestem przekonany, że ich wiedza, doświadczenie i umiejętności, przydadzą się nie tylko Podkarpaciu, ale i Polsce – mówi Poręba.

foto&info: organizator

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Postaw mi kawę na buycoffee.to
function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content