Sandomierz: Ruszają przygotowania do XXI fianłu WOŚP

Sandomierz rozpoczyna przygotowania do XXI finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Osoby chętne do pomocy w zbiórce pieniędzy mogą zgłaszać się osobiście w biurze Sandomierskiego Centrum Kultury: Rynek 25/26, 27-600 Sandomierz, telefonicznie pod numerem (15)832 29 64, bądź wysyłając zgłoszenie drogą elektroniczną pod adres: biuro@esceka.pl. Finał, również sandomierski odbędzie się w niedzielę 13 stycznia 2013 r.

XXI Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy „grać” będzie dla najmłodszych i najstarszych. Połowa zebranych pieniędzy wykorzystana będzie na wsparcie terapii noworodka i niemowlaka, połowa na wyposażenie w sprzęt szpitali geriatrycznych i zakładów opiekuńczo-leczniczych. W tym drugim przypadku pomoc WOŚP-u trafi tylko do kilku wybranych placówek w każdym województwie.

„W Polsce istnieje niewiele oddziałów geriatrycznych, zdecydowanie za mało w stosunku do potrzeb. Jest to jedna z najbardziej zaniedbanych dziedzin w polskim systemie ochrony zdrowia. Mamy jednak nadzieję, iż rozgłos, jaki zawsze towarzyszy Finałowi, będzie okazją, by uświadomić nam wszystkim, że jest to problem, którego nie można dalej unikać. W ciągu minionej dekady obserwujemy postępujące zmiany sytuacji demograficznej. Społeczeństwo się starzeje, upada tradycyjny model rodziny wielopokoleniowej. Wokół nas żyje i będzie żyło coraz więcej osób w podeszłym wieku, wymagających pomocy medycznej w walce z chorobami przewlekłymi. Osób, które zasługują na dobre wyposażenie oddziałów szpitalnych, ośrodków opiekuńczych, na troskę i zrozumienie lekarza, i na końcu na poszanowanie godności przez wszystkich dookoła.
Zakłady opiekuńczo-lecznicze opieki długoterminowej to placówki, które podejmują się niesienia pomocy tym najciężej chorym seniorom. Tam także lista potrzeb jest długa. Co więcej – ośrodki te nie potrzebują drogiego sprzętu specjalistycznego, najczęściej ponawiane prośby dotyczą podstawowego wyposażenia.
Orkiestra w efekcie 21. Finału planuje zakupić urządzenia takie jak:
· łóżka o regulowanej wysokości z zabezpieczeniami
· materace przeciwodleżynowe
· statywy mobilne do kroplówek
· ssaki elektryczne i akumulatorowe
· pompy infuzyjne i pompy żywieniowe
· sprzęt rehabilitacyjny typu rotory kończyn dolnych i górnych, tory do nauki chodzenia, czy rowery treningowe.

Po raz pierwszy Fundacja przeprowadziła badania opinii społecznej związane z planowanym celem zbiórki. Badanie przeprowadzone przez Millward Brown SMG/KRC potwierdziło kierunek naszych planów. 91% respondentów zaakceptowało taki sposób wydatkowania środków zebranych w Finale.”

info: SCK, WOŚP

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content