REGGAE ANDRZEJKI 2012 – szczegółowe informacje o wykonawcach

Tegoroczna 6 edycja kultowych Reggae Andrzejek odbędzie się w piątek 23 listopada w tarnobrzeskim klubie TAPIMA. Bilety w cenie 22/27zł. Początek godz.19. Poniżej prezentujemy tegorocznych wykonawców.

Przedsprzedaż biletów:

Tarnobrzeg: Klub Tapima, ul. 1 Maja 8, Optyk Damian Wojciechowski, ul.Wyspiańskiego 2, Sklep z Alkoholami „100% Alkohol”, Grill Bar „Bocianówka”
Nowa Dęba: Optyk Damian Wojciechowski, ul. Jasna 6

Więcej szczegółowych informacji znajdziesz tutaj

TABU (Wodzisław Śl.)

Tabu to śląski zespół stworzony w 2003 roku. Od tego czasu zagrali prawie pół tysiąca koncertów, wygrali najważniejsze nagrody na muzycznych festiwalach i nagrali 3 studyjne albumy. Zespół został również 2 razy zaproszony do znanej polskiej trasy Punky Reggae Live. Najnowszy album Endorfina został wydany w tym roku i cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród słuchaczy. Zyskał również wiele przychylnych opinii wśród dziennikarzy muzycznych.
Muzyka Tabu to głównie reggae z pełną energią i mocno słyszalną sekcją dętą. Usłyszycie u nich również świetnie zagrane roots reggae i ska. Teksty są bardzo osobiste ale poruszają też szeroko pojęte tematy socjologiczne.
Tabu gra wiele koncertów, więc grupa jest znana na rodzimej scenie reggae i nie tylko. Rosną w siłę w niesamowitym tempie, dlatego są coraz bardziej rozpoznawalni również poza granicami naszego kraju. Koncerty są mistycznym przeżyciem, z którego da się odczuć wibracje jak nigdzie indziej. Kapela jest też współorganizatorem jednego z największych polskich festiwali reggae – Najcieplejsze Miejsce Na Ziemi w Wodzisławiu Śląskim.

video: LouRockedTV

ZIEMIA KANAAN (Stalowa Wola)

Zespół Ziemia Kanaan powstał w Stalowej Woli, z potrzeby przelania swoich wysublimowanych, często nieokiełznanych emocji, na język muzyki. Sceniczny debiut miał miejsce na festiwalu „Chwalmy Pana w rytmie reggae”. Od początku swojej działalności, zespół zagrał bardzo dużo koncertów w Polsce i za granicą, w tym wiele ważniejszych festiwali, m.in. „Winter Reggae”, „Song of Songs”, „Nie Zabijaj”, „Reggae Most”, „Freedom Fest Festiwal”, czy „Pisz Music Festival”.
Zdecydowanie najmocniejszą stroną zespołu są koncerty, które charakteryzują się zarówno niezwykłą dynamiką, jak też energetycznymi, transowymi motywami, które dopełniają całości.
Obecnie Ziemia Kanaan kończy pracę nad albumem, realizowanym przez Studio Patefon w Stalowej Woli, który zostanie wydany na jesieni 2012 roku.

video: kishonyogorek

ALICETEA (Radom)

Zespół powstał w 2002 roku, tworzy go sześciu muzyków z których absolutnie każdy pochodzi z innej muzycznej bajki, z tego połączenia powstaje niewyobrażalnie energetyczna i stylistyczna fuzja ,od reggae, ska przez funkowe rytmy do kompozycji z potężnym kopem. Przez kilka lat swojej działalności zespół zagrał w wielu miejscach w Polsce a także w poza granicami kraju między innymi w Niemczech i na Słowacji, w tym czasie zespół brał udział w kilku festiwalach na których został zauważony i doceniony i tak w 2004 zdobył Złoty Kaganek dla Najlepszego Zespołu Studenckiego, 2006 rok to specjalne wyróżnienie Festiwalu Kultury Niezależnej CK Alternatiff i wyróżnienie Muzycznych Elsaurii, następnie w 2007 zespół zajął I miejsce na Festiwalu Reggae w Kielcach i zdobył wyróżnienie na festiwalu Chełmstok natomiast rok 2008 przynosi I miejsce podczas festiwalu Reggae na Piaskach oraz specjalną nagrodę dla Alicji podczas Ostróda Reggae Festiwal. Rok 2008 był niezwykle ważny dla Alicetea gdyż 14 kwietnia ukazała się debiutancka płyta zespołu , pt.: Muzyka Moja Broń. Kolejne lata działalności to niezliczona ilość koncertów a także specjalne wyróżnienie w finale Ogólnopolskiego Konkursu Rozgłośni Regionalnych Polskiego Radia „Przebojem na antenę” 2009 gdzie nagrodę publiczności zdobył ich utwór „Tyle dróg” i został okrzyknięty Przebojem Lata 2009.Ostatnie lata działalności to koncerty i przygotowywanie materiału na drugi krążek, by dać słuchaczom kolejną dawkę energii i zakręconego połączenia stylów muzycznych…

video: musicianfrompoland

NATURAL MYSTIC AKUSTYCZNIE (Sosnowiec)

To nowa, tryskająca energią twarz zespołu NATURAL MYSTIC z Sosnowca. Nowe pomysły, zaskakujące brzmienia i przede wszystkim całkiem inne instrumentarium: kontrabas, akordeon, gitary akustyczne, sekcja dęta i dwa wokale: męski i żeński. Efekt jest piorunujący! żaden polski zespół reggae nie gra w ten sposób! Oprócz brzmienia i instrumentarium w muzyce Natural Mystic jest to, co pozwala pokochać ten zespół od pierwszego usłyszenia, czyli: szczerość, radość z grania i duże pokłady dobrej energii, które zespół rozsyła ze sceny przede wszystkim za pośrednictwem znakomitego żeńsko-męskiego duetu wokalnego Gabi Budzianowskiej i Marcina Kina. 3 grudnia 2011 roku ukazała się płyta zespołu Natural Mystic Akustycznie. Płyta ta była zapowiadana już podczas letnich festiwali, takich jak Przystanek Woodstock, Ostróda Reggae Festival czy Reggae na Piaskach. Po reakcji publiczności, można było sądzić, że płyta jeszcze przed ukazaniem się miała wielu zwolenników. Album nosi tytuł „Full Steam Ahead”. Wydawcą płyty jest wytwórnia Offside Records. Dźwięki zawarte na tym albumie wywodzą się z inspiracji muzyką reggae, ale śmiało wykraczają poza jej ramy. Znajdziemy, tutaj elementy folku, country, drum’n’bassu, a nawet tanga. Naturalne i akustyczne brzmienie płyty jest zasługą świetnych realizatorów dźwięku z warszawskiego Studia As One. Oni również dołożyli cegiełkę do jakości tejpłyty. W każdy utwór z „Full Steam Ahead” włożono wiele emocji i ważnych treści. Teksty śpiewane przez wokalistów, Gabi Budzianowską i Marcina Kina dotykają spraw prywatnych, ale i odnoszą się w osobisty i indywidualny sposób do ważnych spraw społecznych. Singlowy utwór z płyty – „Siebie Masz Mniej” doczekał się świetnego klipu, utrzymanego w nieco baśniowej, steampunkowej stylistyce.

video: LexFilmTV

RUN WAY SOUND (Tarnobrzeg)

To projekt powstały w 2007 roku w Tarnobrzegu z inicjatywy dwóch selektorów: Michała “Klintona” Klimka oraz Tomasza “Young Pięty”. Pod koniec 2011 do projektu dochodzą: Damian “Uncle D” Wojciechowski (ex Mo Fire Soundsystem,laureat ogólnopolskiego konkursu “hip hop o Katyniu” – “nawijacz” i założyciel tarnobrzeskiej formacji Rapadub, ściśle współpracujący z Nowym Brzmieniem) Tomek “Yasny” Sałata (ex gitarzysta i wokalista zespołu Dusza, ex Mo Fire Soundsystem , obecnie lider i kompozytor w Rapadub) , Mateusz “Senior Mata” Pięta (ex Substancje Smoliste Crew) ,oraz Michał “Sol Jah” Maćkowski (wokalista tarnobrzeskiej formacji TBG).
Całość ich twórczości opiewa muzykę reggae, raggamuffin, dub , dancehall ,ska, latino, hip-hop opartą na liryce dotykającej zarówno radości z życia, tańca, śpiewu, ale nie zapominającej o problemach społecznych, patriotyzmie czy też miłości.W konsekwencji wielu roszad personalnych oraz nowych elementów pasji projekt rozszerzył horyzont muzyczny do schematu 5 wokalistów oraz didżeja-selectora. Supportowali i dzielili jedną scenę z takimi wykonawcami jak Junior Stress, Jamal, Bob One, Silesian Sound System, Jam Vibez, Grubson, Metrowy, Al-Fatnujah, Alicetea, Marika , Bas Tajpan , Abradab, Gutek, Tallib, Raggafaya, Pan Duże Pe, DJ Feel X, Vavamuffin czy Revolda Soundsystem z Krakowa. W obecnym składzie dali już około 20 koncertów na Podkarpaciu (Tarnobrzeg-Stalowa Wola-Rzeszów) i w Świętokrzyskiem (Staszów-Ostrowiec-Sandomierz). Swój największy koncert dali podczas tegorocznych Dni Baranowa Sandomierskiego – wspierani przez młode utalentowane wokalistki Martę Lis i Agnieszkę Serwan.

RAP-A-DUB (Tarnobrzeg)

Zespół RAP-A-DUB zawiązał sie późną jesienia 2010 r. w Tarnobrzegu z inicjatywy Damiana “Uncle D” Wojciechowskiego oraz 2 byłych muzyków tarnobrzeskiej formacji DUSZA – Tomasza “Yasny Mana” Sałaty oraz Marka “Rasta Mysz” Myszki. Pierwszy skład Rap-A-Dub – funkcjonował garażowo pod nieoficjalną nazwą BOOB.
Na scenie zespół debiutuje w tarnobrzeskim pubie Końca Nie Widać – pod nazwą Uncle D & Rap-a-dub Riddim Band 6 maja 2011 r. Gościnnie występują na tym koncercie mieszkający w Łodzi, raggamuffinujący w jamajskim narzeczu patwa Arkadiusz “Daddy Bozo” Niewiadomski (dusza , jam vibez sound system) oraz blusowo – jazzowa wokalistka Bożena “Lady B” Mazur (hokus, los agentos). Następnie zespół charytatywnie wspomaga projekt tarnobrzeskiego historyka i dziennikarza radiowo-telewizyjnego Piotra Dumy – pt. “Jędrusiowa Dola – tarnobrzescy artyści w hołdzie Jędrusiom” . 12 czerwca 2011 r. zespół Rapadab wychodzi na scene TDK-u biorąc udział w koncercie “Jędrusiowa Dola” prezentując publiczności na żywo utwory “Nie zatrzymasz” i “Pokolenie Kolumbów”. 4 września 2011 r. zespół daje plenerowy koncert nad jeziorem tarnobrzeskim występując na jednej scenie z zespołami FARBA i VAVAMUFFIN.
Po niemalże rocznej pracy nad materiałem studyjnym – ostatecznie krystalizuje się skład zespołu pod oficjalnym szyldem RAP-A-DUB. Do zespołu dołączają współpracujące z Damianem “Uncle D” Wojciechowskim wokalistki Marta Lis i Agnieszka Serwan. Obecnie zespół przygotowuje się do nagrania debiutanckiej płyty oraz kolejnych koncertów.

JAM VIBEZ (Łódź)

Daddy Bozo, Deer, Kleeb, Awiom – kolektyw **czterech fanów dobrej muzyki, promujący najlepsze brzmienia digital reggae – raggamuffin – dub. Na scenie od 2005 roku. Niezależnie od koniunktury skutecznie zaszczepiają wszystkim radość i pozytywne wibracje płynące z jamajskich (i nie tylko) nagrań. Zasłynęli na polskiej scenie bezkonkurencyjną z racji unikalności prezentowanych płyt, selekcją z lat osiemdziesiątych. Efektem tej fascynacji jest wydany w 2008 roku, świetnie przyjęty mixtape „Jamaican Stylee Mixtape Vol. 1”.
**Od dłuższego lub krótszego czasu (generalnie rzadko) jest także z nami czwarty pasażer Jam Vibez: Deer – mentalny przewodnik nauczający w swoich tekstach jak żyć aby być w pełni wartościowym człowiekiem trudnych czasów XXI wieku. Niczym kometa, przelatuje przez raggamuffinowe riddimy zostawiając za sobą warkocz pełen treści i refleksji.

video: awiom

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Postaw mi kawę na buycoffee.to
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content