Szczypiorniści Wisły Sandomierz wygrywają z Politechniką Świętokrzyską (fotoreportaż oraz video HD)

Piłkarze ręczni Wisły Sandomierz odnieśli piąte zwycięstwo w tym sezonie. Podopieczni trenera Adama Węgrzynowskiego pokonali w derbowym pojedynku AZS Politechnikę Świętokrzyską 32:22 (13:10). Mecz rozegrany został w sobotę 24 listopada w Sandomierzu.

Pojedynek z niżej notowanym rywalem – Wisła jest na 3 pozycji, Politechnika zaś na 9, wcale nie należał do najłatwiejszych dla drużyny z Sandomierza, która do zawodów przystąpiła osłabiona brakiem dwóch zawodników, kontuzjowanego Artura Gacha i pauzującego za czerwoną kartkę Sebastiana Werslera. Zacięte zawody trwały przez większą część meczu, w której Wisła nie potrafiła odskoczyć rywalowi na więcej niż 2-3 bramki. Sytuacja zmieniła się dopiero od 52 minucie, kiedy to zmęczenie gości wykorzystali Wiślacy zdobywając aż 11 bramek przy zaledwie 3 trafieniach Akademików.
– Trzeba przyznać że Politechnika w dniu dzisiejszym rozegrała dobre zawody sportowe, ambitnie walcząc na parkiecie. Nasza drużyna miała określone problemy, szczególnie w sytuacjach sam na sam. Nasza skuteczność słabo wypadła i dlatego też nie mogliśmy odskoczyć przez większą część spotkania – komentował po meczu trener Wisły Adam Węgrzynowski. – Przed nami bardzo ciężki mecz w Chrzanowie ale to co pokazaliśmy w drugiej połowie podczas spotkania w Rudzie Śląskiej świadczy, że drużyna na wyjazdach gra co raz to lepiej – dodał.

W 9 kolejce II ligowych rozgrywek Wisła Sandomierz zagra wyjazdowe spotkanie z wiceliderem z Chrzanowa.

SPR Wisła Sandomierz – AZS Politechnika Świętokrzyska Kielce 32:22 (13:10)

Wisła: Skowron, Wójcik – Sadecki 8, Ogrodnik 6, Kutek 6, Szklarski 5, Kucharczak 2, Pawelczyk 2, Szymczyk 1, Guz 1, Zieliński 1, Teterycz, Smardz, Kamiński, Dybis

źródło: SPR Wisła Sandomierz