Brązowy Medal w DMP w Radomiu Tenisistów Stołowych IKS Jezioro Tarnobrzeg

W dniach 23-25 listopada 2012 roku w Radomiu, odbyły się najważniejsze zawody krajowe w tenisie stołowym w tym roku, czyli Drużynowe Mistrzostwa Polski Niepełnosprawnych. W zawodach tych wystąpiło 17 drużyn, w tym 2 drużyny IKS Jezioro Tarnobrzeg.

Drużynowe Mistrzostwa Polski to turniej, gdzie 17 drużyn {tyle wystąpiło w tym roku} podzielono na 3 grupy 4-drużynowe i jedną pięciodrużynową.

W rozgrywkach grupowych, każda drużyna grała z każdą. Mecz między jedną drużyną, a drugą wyglądał następująco:
– każda drużyna składa się z 5 osób z trzech zawodników i zawodniczki + zawodnik rezerwowy
– mecz jest to pięć gier, w tym cztery gry singlowe (zawodnik na wózku z zawodnikiem na wózku, zawodniczka z klasy I-X z zawodniczką drużyny przeciwnej, zawodnik klas VI-VIII z zawodnikiem tej samej klasy, zawodnik klas IX-X z zawodnikiem drużyny przeciwnej) plus gra deblowa mężczyzn
– pojedynek jest rozstrzygnięty, gdy drużyna wygrywa trzy mecze, czyli zdobywa 3 punkty

Drużyna I IKS Jezioro Tarnobrzeg, rozegrała doskonały turniej i odniosła sukces, zdobywając brązowy medal Drużynowych Mistrzostw Polski w Tenisie Stołowym. Medal ten wywalczony przez zawodników IKS był doskonałym prezentem dla prezesa Rajmunda Zięby w jego 48 urodziny, które przypadły na DMP w Radomiu.

Najlepszymi zawodnikami w drużynie, którzy wygrali wszystkie swoje mecze byli, Krzysztof Żyłka i Karolina Pęk.
Pozostali zawodnicy Paweł Mazuryk i Mariusz Matejek debiutujący w IKS oraz Maciej Nalepka również spisali się świetnie w tym turnieju.

W rozgrywkach grupowych, IKS Jezioro pokonało drużyny z Łodygowic i II IKS Warszawa (5:0), oraz jednego z faworytów turnieju drużynie Szansa Start Gdańsk (4:1). Po wyjściu z grupy zawodnicy z Tarnobrzega pokonali Start Katowice (5:0) a w półfinale, trafili na głównego faworyta tego turnieju Start Zielona Góra, w składzie z dwoma złotymi paraolimpijczykami z Londynu, Piotrem Grudniem i Marcinem Skrzyneckim.

– Po wygranych grach Krzysztofa Żyłki i Karoliny Pęk prowadziliśmy 2:0. Zostały trzy mecze i szansa by zdobyć, choć 1 punkt, który otworzyłby drogę do finału, lecz Grudzień i Skrzynecki, sami rozstrzygnęli wynik tego pojedynku. Paweł Mazuryk uległ Marcinowi Skrzyneckiemu 3:1, Piotr Grudzień pokonał po zaciętej walce, Mariusza Matejka 3:1 (2 sety na przewagi). Po czterech grach wynik 2-2, gra deblowa rozstrzyga ten mecz. Nasza para deblowa Mazuryk/Matejek, mimo, że wygrywa pierwszego seta jednak ulega po emocjonującej i zaciętej walce parze Grudzień/Skrzynecki 1:3. Przegrana ze Startem Zielona Góra nie podcięła nam skrzydeł i w meczu o trzecie miejsce pokonaliśmy wyraźnie drużynę Startu Radom 3:0. Swoje gry wygrali Krzysztof Żyłka, Karolina Pęk i Paweł Mazuryk – relacjonuje zawody prezes IKS Rajmund Zięba.

– Turniej w Radomiu to kolejne udane zawody zawodników niepełnosprawnych ruchowo IKS Jezioro Tarnobrzeg. Zdobyliśmy w ciągu 7 lat startów, 116 medali dla klubu, Tarnobrzega i naszych sponsorów. Bez pomocy o wsparcia Władz Miasta Tarnobrzega, Dyrekcji i pracowników ZSP nr 1, sponsorów Firmy Seltar, Firmy Intop, Euro Szkoły BIS – Sebastiana Sadrakuły, Firmy ZOT, Spółdzielni Socjalnej Konar, Firmy AGA Sport, te osiągnięcia nie byłyby możliwe. Serdecznie dziękujemy. Cieszymy się z medalu, ale też z doskonałej atmosfery w drużynach i z profesjonalnej pomocy trenera Jacka Lachora. Po raz kolejny Tarnobrzeg udowadnia, że jest jednym z najlepszych klubów w Polsce, w tej dyscyplinie sportowej. Drużyna II IKS Jezioro Tarnobrzeg zajęła XIV miejsce i czeka ją ciężka praca, by poprawić zdobyte miejsce z tego turnieju w przyszłym roku – dodaje.

foto&info: IKS Jezioro Tarnobrzeg

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Postaw mi kawę na buycoffee.to
function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content