Prezes Wąsik: „Tarnobrzeski Niecodziennik” to gazeta oparta na faktach i autentycznych zdarzeniach. Prezydent Mastalerz: To stek pomówień i popłuczyny

Niedawno w Tarnobrzegu pojawiła się nowa gazeta „Tarnobrzeski Niecodziennik ”, zawierająca głównie krytyczne teksty skierowane wobec obecnego prezydenta Tarnobrzega, Norberta Mastalerza. Gazeta wydana została w ramach Stowarzyszenia Moje Miasto Tarnobrzeg.

– Ta gazetka ma jeden plus dotyczy bowiem problemów i spraw miasta i nie dotyka w żaden sposób osobiście osób czy też nie wchodzi w ich życie prywatne – tłumaczy w rozmowie z NW24 Wojciech Wąsik, prezes Stowarzyszenia.

W „Niecodzienniku” można było przeczytać między innymi o tym, że prezydent bez uprawnień korzystał w sezonie letnim z motorówki należącej do WOPR, krytykowano sposób w jaki prezydent chciał przeprowadzić reformę oświaty, negatywnie oceniono działania promocyjne miasta oraz imprezy organizowane przez miasto, pisano o genezie konfliktu prezydenta z kibicami Siarki Tarnobrzeg czy o nieudanych jak na razie próbach sprzedaży przez miasto Hotelu Nadwiślańskiego, którego wartość prezydent publicznie obniża opowiadając o budynku jako zdewastowanym, wymagającym gruntownego remontu.

Do tej pory do rąk tarnobrzeżan dotarł pierwszy numer tej bezpłatnej gazety, wydanej w nakładzie ok.17 tys. egzemplarzy.

„Niecodziennik” wydano gdyż według Wojciecha Wąsika prezesa Stowarzyszenie Moje Miasto Tarnobrzeg, w mieście jest zapotrzebowanie na tego typu periodyk. – Ta gazetka to efekt pracy członków Stowarzyszenia oraz osób z nim współpracujących ale nie tylko są to też osoby które np. nie zgadzają się z pewnymi posunięciami aktualnie sprawowanej władzy w mieście, czy też krytycznie odnoszą się do pewnych podejmowanych działań – wyjaśnia w rozmowie z portalem NadWisłą24.pl.

Inaczej tę kwestię widzi prezydent Mastalerz, główny bohater gazety. – Wierzę w to, że duża część społeczeństwa to ludzie których nie interesują jęki i frustracje byłej ekipy rządzącej – mówił podczas ostatniej konferencji prasowej.

Według prezydenta „Niecodziennik” zawiera : ”stek pomówień i frustracji ludzi którzy piastowali kiedyś funkcje w Tarnobrzegu”. Prezes Wąsik z kolei podkreśla, iż jego rolą w tym wydawnictwie była analiza prawna tekstów pod kątem ewentualnego pomówienia. – Sprawdzałem czy wszystkie tezy czy treści które tam zostały zawarte opierają się o fakty i dowody w danej sprawie – tłumaczy w rozmowie z NW24. – Z tego też powodu część tekstów nie ukazała się – dodaje.

Autorzy artykułów nie podpisali się imieniem i nazwiskiem tylko pseudonimami. Jest to według prezesa Wąsika wynik polityki zastraszania i zemsty prowadzonej przez prezydenta.

– Osoby piszące artykuły boją się represji ze strony prezydenta Mastalerza i mają świadomość, co im grozi za ujawnienie swoich personaliów. Przykładów na to mamy wiele myślę, że najświeższy to dzisiejsza sesja rady miasta i próba odwołania dwóch radnych opozycyjnych którzy mieli odwagę krytykować sposób sprawowania władzy przez pana prezydenta Norberta Mastalerza. Osoby piszące do „Niecodziennka” pracują albo współpracują z miastem lub w jednostkach podległych miastu,  lub też mają rodziny w tych instytucjach – tłumaczy w rozmowie z NW24.

– To popłuczyny ludzi którzy nawet nie mają godności cywilnej i odwagi by podpisać się z imienia i nazwiska, więc o czym tu mówimy? – ripostuje prezydent.

Jak na razie prezydent nie zamierza złożyć pozwu przeciwko gazecie. – Czy mam się na każdym kroku boksować z kilkoma frustratami, którzy nic nie robili, brali ciężkie pieniądze i dzisiaj ich aktywność społeczna ogranicza się do steku pomówień ? Nie mam zamiaru – mówi prezydent. Z kolei prezes Wąsik zaprasza prezydenta do debaty o „Niecodziennku”. – Zapraszam pana prezydenta do debaty na temat artykułów które znalazły się w tej gazetce, proszę aby prezydent Mastalerz wskazał chociaż jeden artykuł czy fakt który nie miał miejsca – mówi w rozmowie z NW24.

Wkrótce „Tarnobrzeski Niecodziennik” będzie dostępny w formie elektronicznej na stronie internetowej Stowarzyszenia MMT.

foto: Piotr Morawski

Więcej o wydawnictwie w rozmowie z Wojciechem Wąsikiem prezesem Stowarzyszenia MMT

O „Niecodzienniku” mówi prezydent Mastalerz podczas środowej konferencji prasowej.

Subskrybuj
Powiadom o
10 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Antoś
10 lat temu

Brawo brawo Panie Wąsik, dzięki Panu Tarnobrzeżanie się budzą i powiedzą masowo dość dość nieudolnych rządów Mastalerza i Kołka w Mieście !!!!!!!!!!!

Will
10 lat temu

Nie jestem specjalnie zwolennikiem obecnego Prezydenta, czy ludzi z jego bliskiego otoczenia, jednak trzeba powiedzieć sobie szczerze, że nie jest łatwo być głową miasta. Zdecydowanie łatwiej jest krytykować. Dlaczego Pan Wąsik nie pomyślał o takim Niecodzienniku w czasie panowania poprzedniego Prezydenta ? Oceniajmy surowo, ale sprawiedliwie. Nie bądźmy malkontentami…

Tomek
10 lat temu

To proste Will – bo to człowiek Dziubińskiego.

iks
10 lat temu

Mnie treść tej „gazetki” nie rusza. Poziom szkoły podstawowej ot zwykła gazetka szkolna. Mało ambitne pismo ale skoro piszą prawdę to niech piszą. Mają do tego prawo.

Wim
10 lat temu

Wasik ! przypomnij sobie jak byles dyr. szitala ilu ludzi zwolniles i nie interesowalo cie co beda ci ludzie teraz robic. Jestes zalosny i chamski.
Zastanow sie co robisz, daj ludziom pracowac. Najlatwiej krytykowac.

davey
10 lat temu
Reply to  Wim

Można to samo Mastalerzowi zarzucić!Łatwo z mównicy się krytykowało,teraz trudniej się rządzi…

Kix
10 lat temu

Proszę o sprostowanie krążącej w mieście informacji jakoby pan Wąsik zgwałcił bieszczadzkiego niedźwiedzia podczas snu zimowego co wyzwoliło w nim myśl o powołaniu niecodziennego organu prasowego. Jeśli kosztem niewinnego misia tarnobrzeska prawica chce dokonać rewolucji w Ratuszu to składam oficjalny protest i żądam zadośćuczynienia wobec wszystkich zwierząt dużych i małych.

Tomasz
9 lat temu
Reply to  Kix

Już jeden misio wypchany straszy od lat w dzikowskim zamku. Dziś mamy zabawny „niecodziennik” już nie mogę się doczekać kolejnego numeru.

JA
9 lat temu

Ten wasz niecodziennik to śmieszna gazetka. Gdzie byliscie jak rzady sprawował P.Dziubinski dlaczego wtedy nie wyciagaliscie ich brudów ich przekretów których dokonała poprzednia władza. Obecny Prezydent robi bardzo duzo i to widac dokonał wiele w ciagu 2 lat 2 lat a P.Dziubinski majac 8 lat nie zrobił niczego czym Tarnobrzeg mogłby sie poszczycic.
Cóż Panie Redaktorze Niecodziennika te Panskie wypociny brzmią jak ZEMSTA jak żale . Dobrze ze ludzie którzy chcą dazyc do dobrego i realizujac to nie przejmuja sie takimi pierdołami jak gazetka Niecodziennik ( przemawia przez pana zazdrosc panie Redaktorze ) ze nasz Prezydent Norbert Mastalerz przez 2 lat wiele dobrego zrobił dla miasta i prosze sie z tym pogodzic ze sa ludzie którzy wiele zrobic potrafia . Nie osmieszajcie sie bo osmieszyc sie w sumie to „niecodzienne” wydarzenie :-)))))))))))))))

Mleczarz
9 lat temu

Dziubiński jest najlepszy bez dwóch zdań dla mnie. Przez tyle lat swojej kadencji chyba nie wypowiedział się tyle ile teraz. A tak to zawsze uciekał. Mimo swoich lat ma chłop poczucie humoru 🙂

function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
10
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content