Nowa Dęba: Grudniowy repertuar kina

Kino Metalowiec mieści się w Samorządowym Ośrodku Kultury. Kasa czynna jest: w dni wyświetlania filmów na 2 godz. przed pierwszym wyświetlanym wg. harmonogramu danego dnia filmem.

GDZIE JEST NEMO 3D – 5-9 grudnia

Nagrodzona Oscarem za najlepszy pełnometrażowy film animowany produkcja „Gdzie jest Nemo” powraca na ekrany kin w technologii Disney Digital 3D. Według reżysera Andrew Stantona nowa, trójwymiarowa wersja filmu dosłownie zapiera dech w piersiach… Wielka Rafa Koralowa. Mały Nemo niespodziewanie trafia z oceanu wprost do akwarium w gabinecie dentystycznym w Sydney. Jego ojciec Marlin, choć cierpi na lęk przed otwartym oceanem, wyrusza synkowi na ratunek. W tej niezwykłej podróży towarzyszy mu zapominalska Dory. Tak się zaczyna jedna z najwspanialszych podwodnych przygód.

REŻYSERIA: Andrew Stanton, Lee Unkrich
GATUNEK: animowany/przygodowy/komedia
PRODUKCJA: Australia/USA

video: DisneyFilmy

MÓJ ROWER – 5-9 grudnia

Mówi się, że mężczyźni nie rozumieją kobiet. A co, jeśli jest jeszcze gorzej i nie rozumieją też siebie nawzajem? Najnowszy komediodramat Piotra Trzaskalskiego, to nietypowy przewodnik po męskim świecie. Dlaczego niezależnie od wieku, gdy facet kocha, nie potrafi tego wyrazić słowami? Paweł (Artur Żmijewski), Włodek (Michał Urbaniak) i Maciek (Krzysztof Chodorowski) skazani na swoje towarzystwo przez kilka dni, nie przepuszczą żadnej okazji, żeby uprzykrzyć sobie życie. Czy naprawdę więcej ich dzieli niż łączy? Czy klucz do zrozumienia męskiego punktu widzenia w ogóle istnieje?

REŻYSERIA: Piotr Trzaskalski
GATUNEK: komediodramat
PRODUKCJA: Polska

video:PolishFilmInstitute

ATLAS CHMUR – 12-16 grudnia

Imponująca rozmachem ekranizacja, której podjęli się mistrzowie współczesnego kina: Tom Tykwer oraz Andy i Lana Wachowski, łączy europejską wrażliwość w ukazywaniu zmagań jednostki z niezgłębioną zagadką losu i życia we wszechświecie z hollywoodzką sprawnością, najnowocześniejszymi efektami specjalnymi oraz przełomowymi osiągnięciami w charakteryzacji. W filmie śledzimy losy postaci z różnych epok i zakątków świata, których najbardziej błahe decyzje i czyny mają daleko idący wpływ na teraźniejszość, przyszłość, a nawet przeszłość naszej planety. Tajemnica, romans i akcja splatają się w dynamicznej fabule, która pokazuje jak jedna dusza może ewoluować z zabójcy w bohatera, a pojedynczy gest życzliwości rozbrzmiewać echem w dalekiej przyszłości i stać się zalążkiem rewolucji.

REŻYSERIA: Tom Tykwer, Andy Wachowski, Lana Wachowski
GATUNEK: science-fiction/dramat
PRODUKCJA: Niemcy/USA/Hong Kong/Singapur

video: KinoSwiatPL

RENIFER NIKO RATUJE BRATA 2D i 3D – 19-20 oraz 22-23 grudnia

Marzenia Niko się spełniły – trafił do ekipy odlotowych reniferów Świętego Mikołaja. Jednak teraz czeka go zupełnie nowe wyzwanie. Już nie jest sam w domu. Pojawił się młodszy braciszek, który sprawia bohaterowi mnóstwo problemów. Ale kiedy niesforny reniferek zaginie, dzielny Niko stanie na czele wyprawy ratunkowej, mając do pomocy niezawodnych przyjaciół – wiewióra Juliusza i łasicę Wilmę.

REŻYSERIA: Kari Juusonen, Jorgen Lerdam
GATUNEK: animowany/przygodowy/komedia
PRODUKCJA: Finlandia/Niemcy/Dania/Irlandia

video: KinoSwiatPL

OD PEŁNI DO PEŁNI – 19-20 oraz 22-23 grudnia

Lenka (Katarzyna Glinka) jest wróżką, która posiada dar wyciągania pieniędzy od swych klientów. Pomaga jej w tym genialny wujek czarodziej (Jerzy Bończak). Interes przynosi kokosy aż do czasu, gdy najlepsza klientka Lenki, natchniona buddystka Iwona (Monika Kwiatkowska), postanawia popełnić samobójstwo, gdyż porzucił ją mężczyzna jej marzeń – Oskar (Andrzej Nejman). Co więcej, Iwona chce przekazać policji list samobójczy, w którym obarcza całą winą Lenkę. Cały świat Lenki wali się nagle w gruzy. Teraz musi odwieść Iwonę od samobójstwa. Jest na to tylko jeden sposób: musi użyć swych magicznych sztuczek i sprawić, by Oskar zakochał się w Iwonie naprawdę. Jednak Lenka nie podejrzewa, że wchodzi prosto do jaskini lwa. Zaczyna się niebezpieczna gra. A w dodatku zbliża się pełnia księżyca i, o dziwo, magia zaczyna działać. Okazuje się, że scenariusza zapisanego w gwiazdach nie jest w stanie zmienić żadna wróżka…

REŻYSERIA: Tomasz Szafrański
GATUNEK: komedia
PRODUKCJA: Polska
DYSTRYBUCJA: KINO ŚWIAT/SPI

video: PortalFilmowyPL

HOBBIT: NIEZWYKŁA PODRÓŻ 3D – 26 grudnia – 15 stycznia 2013

Hobbit Bilbo Baggins wyrusza w niebezpieczną podroż, by wraz z czarodziejem Gandalfem i trzynastoma krasnoludami pokonać smoka Smauga.

REŻYSERIA: Peter Jackson
GATUNEK: fantasy/przygodowy
PRODUKCJA: USA/Nowa Zelandia

video: forumfilmpoland


Cennik biletów kinowych

Ceny na seans 2D
Bilet normalny: 14 zł
Bilet ulgowy, rodzinny: 12 zł
Bilet grupowy (dla grup zorganizowanych): 11 zł

Ceny na seans 3D*
Bilet normalny: 16 zł
Bilet ulgowy, rodzinny: 14 zł
Bilet grupowy (dla grup zorganizowanych): 12 zł

* Informujemy, że ceny biletów mogą się nieznacznie różnić w zależności od wymogów dystrybutorów.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Postaw mi kawę na buycoffee.to
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content