Szczypiorniści Wisły wygrywają w Chrzanowie

Zespół SPR Wisły Sandomierz pokonał w Chrzanowie dotychczasowego wicelidera rozgrywek miejscowy MTS 40:37 (19:18). Najlepszym strzelcem w drużynie Wisły był Marcin Ogrodnik, który zdobył 11 bramek. To szóste zwycięstwo sandomierzan w tym sezonie, dzięki któremu awansowali na drugą lokatę w tabeli.

Po meczu trener Adam Węgrzynowski chwalił m.in. bramkarza Wisły Daniela Skowrona, którego skuteczne interwencje pozwoliły Wiślakom na kontrolowanie gry niemalże przez cały mecz. – W ataku rywale nie mogli sobie poradzić z naszą obroną, a jeżeli im się udawało, to na drodze do zdobycia bramki stawał Daniel Skowron który bronił bardzo pewnie – komentował po meczu trener SPR Wisły, podkreślając że w sobotę również w ofensywie sandomierzanie spisywali się bardzo dobrze.

– Gra w ataku również wygląda dobrze, wielu zawodników Wisły zdobyło po kilka bramek, co potwierdza w przekonaniu że cała drużyna mocno pracuję, i z meczu na mecz gra ulega znacznej poprawie – mówił.

Kolejne spotkanie SPR rozegra również na wyjeździe, tym razem drugoligowcy z Sandomierza zmierzą się z ostatnią drużyną rozgrywek – KS Wandą Kraków. Mecz odbędzie się w niedzielę 9 grudnia. Ostatnie spotkanie I rundy Wiślacy zagrają u siebie podejmując KSZO Ostrowiec. – Mamy nadzieję że passa zwycięstw zostanie podtrzymana, i w obu spotkaniach zdobędziemy komplet punktów – komentował trener.

MTS Chrzanów – SPR Wisła Sandomierz 37:40 (18:19)

Wisła: Skowron, Wójcik – Ogrodnik 11, Kutek 7, Sadecki 6, Szklarski 6, Pawelczyk 6, Kucharczak 3, Guz 1, Smardz, Teterycz, Zieliński, Szymczyk
Karne: 4/5

źródło: SPR Wisła Sandomierz
foto: Piotr Morawski

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x