Tarnobrzeg: Poseł Mirosław Pluta spotkał się z mieszkańcami Tarnobrzega w ramach akcji „Plan dla Polski” (fotoreportaż orazvideo)

Spotkanie z cyklu „Plan dla Polski” organizowane przez biuro poselskie Mirosława Pluty odbyło się tym razem w Tarnobrzegu, w miniony poniedziałek w Środowiskowym Domu Kultury. Na zaproszenie posła w spotkaniu z tarnobrzeżanami uczestniczył również Dariusz Kołek przewodniczący Rady Miasta Tarnobrzega.

W trakcie spotkania poseł Pluta omówił idee ogólnopolskich konsultacji „Planu dla Polski”. W dalszej części mieszkańcy Tarnobrzega zgłaszali wnioski i zadawali pytania. Pytali między innymi o to, kiedy nastąpi modernizacja linii kolejowej Dębica – Rozwadów, czy dodatek rodzinny nie powinien rosnąć procentowo, czy nastąpi odbudowa infrastruktury na terenach, które dotknęła ostatnia powódź. Jeden z uczestników zapytał również o zniesienie tzw. umów śmieciowych.

– Na czas kryzysu trzeba zostawić te umowy, żeby każdy miał pracę nawet na tych gorszych warunkach, niż w ogóle jej nie miał – odpowiadał poseł. – Dla mniej problem jest, że oszukujemy prawo zwalniając kogoś po dwóch miesiącach i potem przyjmujemy go z powrotem na tych samych warunkach. Z tym trzeba walczyć i nad tym zastanawiają się posłowie z właściwej komisji – dodał.

Podczas spotkania padły również wnioski dotyczące przeniesienia tarnobrzeskiego dworca PKS w okolice dworca PKP. Poseł zapowiedział, że będzie się starał o odnowienie budynku dworca PKP.  Z kolei działkowcy zwrócili się do posła o wsparcie dla projektu ustawy obywatelskiej dotyczącej ogródków działkowych.

Nie zabrało pytań o poprawę dostępności usług świadczonych przez placówki służby zdrowia. – Jeśli chodzi o służbę zdrowia, to ja wprowadziłbym bardzo niepopularną rzecz, dwu lub pięcio złotową opłatę za każdą wizytę u lekarza. Może te opłaty ograniczyłyby liczbę wizyt nie zawsze potrzebnych – mówił poseł dodając, iż według niego powinno nastąpić połączenie szpitali w Tarnobrzegu i Nowej Dębie.

– Mamy szpital nowodębski i tarnobrzeski które są w odległości 15 km od siebie. Jest propozycja aby zarządcą tych szpitali była jedna jednostka organizacyjna czyli marszałek, żeby nie robić w nowej Dębie i w Tarnobrzegu tego samego, my mamy chirurgię i wy macie, my mamy tomograf i wy macie – tu są wydawane pieniądze – kontynuował poseł.

W ostatniej części spotkania, przewodniczący Rady Miasta Tarnobrzeg Dariusz Kołek, złożył informację z realizacji miejskich inwestycji w latach 2010 -2012. Odpowiadał także na pytania mieszkańców dotyczące planów inwestycyjnych na terenie Tarnobrzega.

Więcej w materiale video. Zapraszamy

foto: Piotr Morawski
video: Agnieszka Nycz

Subskrybuj
Powiadom o
6 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
spoko
10 lat temu

coś dużo pustych krzesełek, może dlatego że poseł Pluta nic dla Tbga nie zrobił. Teraz obiecuje, ale co? Przeniesienie tomografu do N Dęby??? Żeby pacjent leżący w jednym szpitalu musiał być przewieziony na to badanie do drugiej miejscowości? Czy likwidację chirurgii w Dębie żeby kolejka w Tbgu była dłuższa? Czy jak to rozumieć do diabła?

Tarnobrzeżanin
10 lat temu

„- Na czas kryzysu trzeba zostawić te umowy „śmieciowe”, żeby każdy miał pracę nawet na tych gorszych warunkach, niż w ogóle jej nie miał – odpowiadał poseł.” – debatują nad tym tematem ci, którzy mają b. dobrą pracę na umowie lub przedsiębiorcy, którym w dupie się POprzewracało. Dlaczego ludzie pakują walizy i wynoszą się z tego durnego kraju? Wielu z nich nie chciała pracować na śmieciówkach tylko dla pracy i chwały chciwych przedsiębiorców. Żadnego kredytu, zero urlopu, opieki i w każdej chwili mogą nawet stracić tą „pracę” bez żadnego „ale”. PO kryzysem gębę sobie wyciera od lat a prawa pracowników w tym czasie zostały mocno wyluzowane. A bezrobocie 15% praktycznie bez wielkich zmian od lat.

Tomek
10 lat temu

PO dzieli Polaków na gorszych i lepszych, na szczęśliwie pracujących na umowie o pracę oraz na tych pracujących na umowie o dzieło lub zleceniu. Przygotowuje piękne projekty mówiące o urlopach macierzyńskich czy dopłatach do kredytów mieszkaniowych – tylko dlaczego tym szcześliwcom jeszcze się dokłada a „śmieciowców” traktuje się jak siłę roboczą bez żadnych praw i przywilejów??? DLACZEGO? Dlaczego PO nie chce dać szansy wszystkim pracownikom? Dlaczego biednych robotników ma w d… a oświacie daje się doić? Ci biedni jak każdy muszą do tego wszystkiego dokładać. Czy to dlatego, że za zwykłymi pracownikami-śmieciowcami nie stoją głośno krzyczące związki zawodowe? Zwykły pracownik nie weźmie płatnego rocznego urlopu na podratowanie zdrowia, nikt mu go nie da.

ślepy
10 lat temu

Kryzysem się zasłaniają a to dobre 🙂 Niektóre zakłady pracy aby nie upaść i bardziej się nie zadłużyć poobcinały pensje pracownikom a czy PO-PSL poobcinała pensje urzędnikom? nauczycielom? prezydentom? posłom? K…a NIE!!!!!! Tam kryzysu nie ma? Czy PO nie widzi jak dług publiczny rośnie?

Plan dla kolesi
10 lat temu

Wymyślają coraz piękniejsze nazwy, dla mnie to po prostu „plan dla kolesi” aby korytka nie zabrakło. I nie ma znaczenie kto jest przy korycie, wszyscy są jednakowi i o jedno im chodzi. Nawet gdyby ktoś rozsądny czy uczciwy się znalazł, sam nic nie zrobi.

Antoś
10 lat temu

Panie Pluta, nic Pan nie zrobiła dla Tarnobrzega prócz poparcia Mastalerza a tym samym przyczernienia się do niszczenia Tarnobrzega. Stoisz Pana na tle planszy na której po raz kolejny POpulistyczne hasła i obietnice bez pokrycia. Drugi raz już Pan szansy takiej nie dostanie czyli głosów od społeczeństwa. A ten po prawej Kołek w płocie to tej zimy też będzie ciepło odcinał w FUMie?

ps
dziękujemy, że Pan głosował za tyranie do 67 roku życia

function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
6
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content