Tarnobrzeg: Poseł Mirosław Pluta spotkał się z mieszkańcami Tarnobrzega w ramach akcji „Plan dla Polski” (fotoreportaż orazvideo)

Spotkanie z cyklu „Plan dla Polski” organizowane przez biuro poselskie Mirosława Pluty odbyło się tym razem w Tarnobrzegu, w miniony poniedziałek w Środowiskowym Domu Kultury. Na zaproszenie posła w spotkaniu z tarnobrzeżanami uczestniczył również Dariusz Kołek przewodniczący Rady Miasta Tarnobrzega.

W trakcie spotkania poseł Pluta omówił idee ogólnopolskich konsultacji „Planu dla Polski”. W dalszej części mieszkańcy Tarnobrzega zgłaszali wnioski i zadawali pytania. Pytali między innymi o to, kiedy nastąpi modernizacja linii kolejowej Dębica – Rozwadów, czy dodatek rodzinny nie powinien rosnąć procentowo, czy nastąpi odbudowa infrastruktury na terenach, które dotknęła ostatnia powódź. Jeden z uczestników zapytał również o zniesienie tzw. umów śmieciowych.

– Na czas kryzysu trzeba zostawić te umowy, żeby każdy miał pracę nawet na tych gorszych warunkach, niż w ogóle jej nie miał – odpowiadał poseł. – Dla mniej problem jest, że oszukujemy prawo zwalniając kogoś po dwóch miesiącach i potem przyjmujemy go z powrotem na tych samych warunkach. Z tym trzeba walczyć i nad tym zastanawiają się posłowie z właściwej komisji – dodał.

Podczas spotkania padły również wnioski dotyczące przeniesienia tarnobrzeskiego dworca PKS w okolice dworca PKP. Poseł zapowiedział, że będzie się starał o odnowienie budynku dworca PKP.  Z kolei działkowcy zwrócili się do posła o wsparcie dla projektu ustawy obywatelskiej dotyczącej ogródków działkowych.

Nie zabrało pytań o poprawę dostępności usług świadczonych przez placówki służby zdrowia. – Jeśli chodzi o służbę zdrowia, to ja wprowadziłbym bardzo niepopularną rzecz, dwu lub pięcio złotową opłatę za każdą wizytę u lekarza. Może te opłaty ograniczyłyby liczbę wizyt nie zawsze potrzebnych – mówił poseł dodając, iż według niego powinno nastąpić połączenie szpitali w Tarnobrzegu i Nowej Dębie.

– Mamy szpital nowodębski i tarnobrzeski które są w odległości 15 km od siebie. Jest propozycja aby zarządcą tych szpitali była jedna jednostka organizacyjna czyli marszałek, żeby nie robić w nowej Dębie i w Tarnobrzegu tego samego, my mamy chirurgię i wy macie, my mamy tomograf i wy macie – tu są wydawane pieniądze – kontynuował poseł.

W ostatniej części spotkania, przewodniczący Rady Miasta Tarnobrzeg Dariusz Kołek, złożył informację z realizacji miejskich inwestycji w latach 2010 -2012. Odpowiadał także na pytania mieszkańców dotyczące planów inwestycyjnych na terenie Tarnobrzega.

Więcej w materiale video. Zapraszamy

foto: Piotr Morawski
video: Agnieszka Nycz

Subskrybuj
Powiadom o
6 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
spoko
8 lat temu

coś dużo pustych krzesełek, może dlatego że poseł Pluta nic dla Tbga nie zrobił. Teraz obiecuje, ale co? Przeniesienie tomografu do N Dęby??? Żeby pacjent leżący w jednym szpitalu musiał być przewieziony na to badanie do drugiej miejscowości? Czy likwidację chirurgii w Dębie żeby kolejka w Tbgu była dłuższa? Czy jak to rozumieć do diabła?

Tarnobrzeżanin
8 lat temu

„- Na czas kryzysu trzeba zostawić te umowy „śmieciowe”, żeby każdy miał pracę nawet na tych gorszych warunkach, niż w ogóle jej nie miał – odpowiadał poseł.” – debatują nad tym tematem ci, którzy mają b. dobrą pracę na umowie lub przedsiębiorcy, którym w dupie się POprzewracało. Dlaczego ludzie pakują walizy i wynoszą się z tego durnego kraju? Wielu z nich nie chciała pracować na śmieciówkach tylko dla pracy i chwały chciwych przedsiębiorców. Żadnego kredytu, zero urlopu, opieki i w każdej chwili mogą nawet stracić tą „pracę” bez żadnego „ale”. PO kryzysem gębę sobie wyciera od lat a prawa pracowników w tym czasie zostały mocno wyluzowane. A bezrobocie 15% praktycznie bez wielkich zmian od lat.

Tomek
8 lat temu

PO dzieli Polaków na gorszych i lepszych, na szczęśliwie pracujących na umowie o pracę oraz na tych pracujących na umowie o dzieło lub zleceniu. Przygotowuje piękne projekty mówiące o urlopach macierzyńskich czy dopłatach do kredytów mieszkaniowych – tylko dlaczego tym szcześliwcom jeszcze się dokłada a „śmieciowców” traktuje się jak siłę roboczą bez żadnych praw i przywilejów??? DLACZEGO? Dlaczego PO nie chce dać szansy wszystkim pracownikom? Dlaczego biednych robotników ma w d… a oświacie daje się doić? Ci biedni jak każdy muszą do tego wszystkiego dokładać. Czy to dlatego, że za zwykłymi pracownikami-śmieciowcami nie stoją głośno krzyczące związki zawodowe? Zwykły pracownik nie weźmie płatnego rocznego urlopu na podratowanie zdrowia, nikt mu go nie da.

ślepy
8 lat temu

Kryzysem się zasłaniają a to dobre 🙂 Niektóre zakłady pracy aby nie upaść i bardziej się nie zadłużyć poobcinały pensje pracownikom a czy PO-PSL poobcinała pensje urzędnikom? nauczycielom? prezydentom? posłom? K…a NIE!!!!!! Tam kryzysu nie ma? Czy PO nie widzi jak dług publiczny rośnie?

Plan dla kolesi
8 lat temu

Wymyślają coraz piękniejsze nazwy, dla mnie to po prostu „plan dla kolesi” aby korytka nie zabrakło. I nie ma znaczenie kto jest przy korycie, wszyscy są jednakowi i o jedno im chodzi. Nawet gdyby ktoś rozsądny czy uczciwy się znalazł, sam nic nie zrobi.

Antoś
8 lat temu

Panie Pluta, nic Pan nie zrobiła dla Tarnobrzega prócz poparcia Mastalerza a tym samym przyczernienia się do niszczenia Tarnobrzega. Stoisz Pana na tle planszy na której po raz kolejny POpulistyczne hasła i obietnice bez pokrycia. Drugi raz już Pan szansy takiej nie dostanie czyli głosów od społeczeństwa. A ten po prawej Kołek w płocie to tej zimy też będzie ciepło odcinał w FUMie?

ps
dziękujemy, że Pan głosował za tyranie do 67 roku życia

6
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content