10.12 (poniedziałek) Promocja książki Doroty Kozioł „Polski Samarytanin” w TDK

Tarnobrzeski Dom Kultury zaprasza na promocję książki Doroty Kozioł „Polski Samarytanin” o błogosławionym ojcu Janie Beyzymie SJ. Wydarzenie odbędzie się w poniedziałek 10 grudnia w sali kameralnej TDK. Początek godz.17.30.

W bieżącym roku mija setna rocznica śmierci i dziesiąta beatyfikacji o. Jana Beyzyma – polskiego jezuity, który jako misjonarz pracował wśród chorych na trąd na Madagaskarze. Zamieszkał wśród nich, leczył ich ciała i dusze, opatrywał rany, ale przede wszystkim przywracał chorym godność i nadzieję. Był ich „posługaczem”. Przez swoje czyny miłosierdzia wobec ludzi opuszczonych i wzgardzonych, dawał niezwykłe świadectwo Ewangelii. Na Madagaskarze wybudował szpital, który do dnia dzisiejszego funkcjonuje i służy trędowatym.

Z okazji tych rocznic krakowskie wydawnictwo WAM wydało dwie książki autorstwa Doroty Kozioł, poświęcone temu wielkiemu i niezwykłemu Polakowi. Pierwsza z nich nosi tytuł „BRAT TRĘDOWATYCH” i przeznaczona jest dla najmłodszych czytelników. Druga to „POLSKI SAMARYTANIN” – napisana z myślą o młodzieży i dorosłych.

Obydwie książki zostały bogato zilustrowane rysunkami i zdjęciami (archiwalnymi i współczesnymi). Przedmowę do „Polskiego samarytanina” napisał Metropolita Krakowski – Kard. Stanisław Dziwisz. Obydwie książki zostały przetłumaczone na język ukraiński. W najbliższym czasie ukażą się również w wersji francuskiej i malgaskiej.

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x