Sandomierz wydał 90 tys. zł na świąteczne dekoracje

Około 90 tys. zł wydano w tym roku z kasy miejskiej na świąteczne dekoracje Sandomierza. – Co roku kupujemy coś nowego, dzięki temu miasto ładnie wygląda i myślę, że mieszkańcy są z tego powodu zadowoleni – powiedział w rozmowie z portalem NadWisłą 24 przedstawiciel Urzędu Miejskiego w Sandomierzu.

Na sumę 90 tys. zł składa się tegoroczny zakup 10 metrowej choinki z aluminium, która umieszczona została przed Urzędem Miejskim, niecałe 20 tys. zł kosztowało 15 nowych opraw świątecznych dekorujących uliczne słupy, zaś 33 tys. zł zaś wynosi montaż i demontaż świątecznych dekoracji.

– Wszystkie te elementy nie są wypożyczane, tylko należą do majątku gminy – tłumaczy w rozmowie z NW24 pracownik UM. – A dzięki temu, że nie zdarzają się akty wandalizmu jeśli chodzi o elementy świąteczne, mogą one być wykorzystywane corocznie. Jedynie w tamtym roku uszkodzono cztery figury z szopki bożonarodzeniowej – dodaje.

W Sandomierzu udekorowane jest przede wszystkim Stare Miasto, część świątecznego oświetlenia znalazła się również na kilku ulicach tzw. Nowego Miasta.

– Dodatkowo ubieramy choinki na Nowym Mieście, i przy Bramie Opatowskiej – mówi pracownik UM Sandomierz, przyznając, że świąteczny wystrój ma cieszyć nie tylko mieszkańców ale również turystów. – Dodatkową atrakcją jest coroczna szopka bożonarodzeniowa ustawiana na rynku Starego Miasta, w tym roku będzie to szopka zrobiona na zasadzie groty kamiennej, oczywiście wyłożonej siankiem z postaciami biblijnymi – tłumaczy.

Do świątecznej dekoracji wykorzystywane są tylko żarówki energooszczędne typu LED.

Sandomierz już drugi rok z rzędu bierze udział w ogólnopolskim konkursie na najpiękniej oświetlone miasto – szczegóły dotyczące konkursu można znaleźć tutaj.

Foto: UM Sandomierz

Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
@Tbg
9 lat temu

Wydają to ładnie mają. Ta metalowa choinka w dzień straszy ale w nocy już wygląda.

opat
9 lat temu

Jeśli o.Mateusz nie poświęcił, to się nie liczy.

function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
2
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content