Tarnobrzeg: Podopieczni Domu Dziecka spotkali się z fotografami przyrody

Dwóch lokalnych fotografów przyrody odwiedziło w tym tygodniu podopiecznych Domu Dziecka Stowarzyszenia Przyjaciół Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej w Tarnobrzegu. Od ponad roku w placówce organizowany jest program „Młody Ekolog”.

W ramach programu wychowankowie wraz z opiekunami jeżdżą na wycieczki krajoznawczo-przyrodnicze, odwiedzają miejsca związane z ochroną środowiska, spotykają się z przyrodnikami, segregują śmiecie, pielęgnują ogródek i kwiaty doniczkowe.

– Edukacja ekologiczna to konkretne działanie w środowisku i dla środowiska – tłumaczy w rozmowie z portalem NadWisłą24 jedna z opiekunek. – Poprzez te działania chcemy wśród naszych dzieci kształtować postawy zgodne z etyką ekologiczną, sami przy tym też uczymy się tego typu zachowań – dodaje.

Tym razem z wychowankami placówki spotkali się dwaj fotografowie, Piotr Morawski i Rafał Rozmus, którzy opowiadali o kulisach fotografii przyrodniczej, w szczególności o fotografowaniu ptaków, których „lokalne” gatunki zaprezentowali na slajdach.

– Nie wolno podchodzić do ptaków w gnieździe i tam ich fotografować. Obecność człowieka może po prostu spłoszyć ptaki, które opuszczą to miejsce – opowiadał jeden z nich. – Co ważne takim zdjęciem nawet jeśli złapało się super okaz nie można nigdzie się pochwalić, środowiska przyrodników dyskwalifikują takiego fotografa i jego zdjęcia – dodał.

Po spotkaniu wychowawcy i wychowankowie zobowiązali się do postawienia dwóch karmników, regularnego dokarmiania ptaków i oczywiście fotografowania tychże „obiektów”.

foto: Piotr Morawski

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
k
9 lat temu

Brawo Panowie Morawski i Rozmus!

function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
1
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content