Sandomierz: Brutalny rozbój wczorajszej nocy, jeden ze sprawców wciąż na wolności

Sandomierscy policjanci zatrzymali trzech mężczyzn w wieku 21, 22 i 33 lat, podejrzewanych o rozbój. Za takie przestępstwo ustawodawca przewiduje karę nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

Dzisiejszej nocy dyżurny sandomierskiej policji otrzymał informację, że do mieszkania 38 -letniego mężczyzn wtargnęło czterech zamaskowanych mężczyzn. W domu w tym czasie przebywał również 59 – letni mężczyzna, znajomy właściciela. Jeden ze sprawców grożąc uszkodzeniem twarzy, zażądał od tego mężczyzny wydania pieniędzy. Kiedy ten odmówił, sprawca splądrował mu kieszenie. Łupem rozbójników padł portfel z dokumentami, pieniędzmi w kwocie około 200 złotych oraz telefon komórkowy.

Mężczyźni zabrali właściciela domu do drugiego pokoju, gdzie bili go i kopali żądając wydania pieniędzy. Sprawcy zabrali 38-latkowi telefon komórkowy. Grożąc pozbawieniem życia, chcieli wymusić na nim podpisanie umowy kupna sprzedaży samochodu i ciągnika rolniczego oraz wydania do nich dokumentów.

Złoczyńcy zmusili ofiarę do wyprowadzenia auta z garażu, do którego załadowali skradziony telewizor oraz głośniki. Łupem rozbójników padły również piła i kosa spalinowa oraz lornetka. 38 – latkowi udało się uciec. Z pobliskiej stacji paliw powiadomił policję. Stróże prawa natychmiast przybyli na miejsce, gdzie jeszcze na posesji zatrzymali jednego ze sprawców. Drugiego funkcjonariusze zatrzymali na pobliskiej ulicy. Trzeci rozbójnik wpadł w ręce policjanta wracającego po pracy do domu. Zatrzymanie czwartego ze sprawców jest tylko kwestią czasu. Zatrzymani mężczyźni noc spędzili w policyjnej celi. Dzisiaj złożą wyjaśnienia. Pokrzywdzony z obrażeniami ciała trafił do szpitala.

foto&źródło: Policja

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Postaw mi kawę na buycoffee.to
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content