Półmetek rządów prezydenta Tarnobrzega. Norbert Mastalerz: Mój cel to rozwój Tarnobrzega i lepsze życie mieszkańców” (video)

Za swój podstawowy sukces prezydent Mastalerz uważa konsekwentną realizacje programu wyborczego. Przez dwa ostatnie lata zadłużenie miasta wzrosło z ok.70 mln do 100 mln. – Jest to wynikiem kredytu zaciągniętego na poczet realizacji umowy zawartej z firmą SKANSKA na modernizację drogi 871 – tłumaczy prezydent.

Na szczycie piramidy potrzeb czyli programu wyborczego prezydenta Mastalerza znajduje się rozwój gospodarczy i stworzenie miejsc pracy. – Samorząd nie jest od budowania fabryk tylko promocji gospodarczej miasta i stwarzania optymalnych warunków dla przedsiębiorców czyli robienia wszystkiego by zainwestowali właśnie w Tarnobrzegu, drugim zadaniem jest aktywizacja osób bezrobotnych – mówił prezydent.

Zapytany o przyciągnięcie do miasta inwestora który zatrudnił by więcej niż kilka osób przyznał, że na przestrzeni dwóch lat jeszcze taki się nie pojawił. – Zatrudnienie dał MC Donalds, stacja Lotos, oddział Makro Cash oraz Pilkington w hali ARP w Machowie – wyliczał prezydent.

Przez dwa lata kadencji prezydenta miasto wydało najwięcej bo 160 104 197,67 zł na inwestycje, przede wszystkim drogi, chodniki, place zabaw i boiska. Na sport, realizując hasło „Tarnobrzeg miasto sportu” wydano 14 305 374,74 zł. Kwota ta obejmuje modernizację i rozbudowę infrastruktury sportowej oraz dotacje dla klubów i stowarzyszeń, nagrody i stypendia sportowe, organizacja lub współorganizacja imprez sportowo-rekreacyjnych.
Trzecia w kolejności jest poprawa bezpieczeństwa w mieście, na którą wydano 5 067 733,48 zł. Najmniej bo 1 831 577,73 zł wydano w ciągu ostatnich dwóch lat na organizację i współorganizację różnego rodzaju imprez kulturalnych.

W pierwszym materiale video prezydent podsumowuje półmetek swoich rządów, w drugim odpowiada na pytania dziennikarzy.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Subskrybuj
Powiadom o
24 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
kio
10 lat temu

gratulacje oby tak dalej !!!bardzo mi się podoba a nie tak jak poprzednik leżał i nic nie robił leżał bo zazwyczaj już po upłynnieniu dużej ilości płynów procentowych mózg już nie pracował
gratulacje panie prezydencie

Szeryf
10 lat temu

Wszystko ładnie pięknie jak się tyle pożycza i wydaje a za chwilę komornik zapuka do bram miasta… Co wtedy?

antykomuna
10 lat temu

dzis jubileusz stanu wojennego w Polsce – idealny moment na narcystyczne wysapienie czerwonego Norbiego 🙂

Tarnobrzeżanin
10 lat temu

A to dobre, jak Mastalerz obejmował rządy to wg. niego zadłużenie miasta było katastrofalne po 16 latach zaniedbań, po 2 latach o ile dobrze liczę jest prawie 50% więcej, kto to będzie spłacał? My dalej się bawimy. Może zaciśnijmy wszyscy pasa? Wydajemy miliony na promocję prawie bankruta(miasta), bawimy się dalej 3 dniowymi imprezami miejskimi, kupujmy więcej nowych wozów strażackich, bo stare są stare, postawmy jeszcze ze dwa wiadukty, wybudujmy ze dwie remizy, dopłacajmy nadal do MTVT którą może oglądać garstka mieszkańców, trzymajmy klasy 15 osobowe, budujmy stadiony, zaciągajmy kredyty(banki również muszą z czegoś żyć) itd… a wyborcy będą Was kochać. Nie wszyscy! Inwestorzy od dawna omijają nasze miasto, Stalowa niestety ma dużo lepszy magnes.

Bez
10 lat temu

Co do imprez to żadnych niepowinno być bo nikt się nieumie bawić tylko lać w ryja to prawda ale mastalerz robi dużo i robi to dobrze nawet bardzo dobrze bo tamten naugowy akoholik ktory tyle przechlał wódy za nasze pieniądze kompletnie nic nierobil nikomu niepomógł a ten chić coś robi i dużo osobą pomógł znam osobiście jest super gość z niego oby dalej byl kolejną kadencję życzę mu tego

siarkoholik
10 lat temu

wole alkoholika niz narcyza 🙂

siarkoholik
10 lat temu

ktory pod szylem promocji miasta promuje swoj wlasny ryjek ( pokazny od korytka )

@tbg
10 lat temu

Robi to fakt ale czym się może skończyć życie ponad stan? Pożyczając pieniądze nie potrzeba geniusza aby je wydał. Znajdź takiego, który zrobi coś aby pieniądze regularnie wpływały do kasy miasta.

davey
10 lat temu

Same sukcesy przez dwa lata.Szkoda,że do tego Makro i McDonalda nie dołożył jeszcze swej sztandarowej inwestycji,przebicia ulicy Sandomierskiej…To jest dopiero sukces!A w Sylwestra znów oredzie dla tarnobrzeżan,tak aby go wszyscy widzieli jaki on wspaniałomyślny.Ale mamy władzę pełną sukcesów…W czasie kampanii wyborczej wiedział jak się ściąga inwestorów,teraz mówi,że to nie rola samorządu.Dwa lata i taka zmiana w piramidzie?Oby za następne dwa,mieszkańcy ocenili go tak jak na to zasługuje.Przyjdą wybory,nabierze pokory…

Sędzia
10 lat temu

Z jakiego medium jest ta 'ostra’ Pani dziennikarka?

As wywiadu
10 lat temu
Reply to  Sędzia

„Ostra” Pani Tajs jest z redakcji Echo Dnia. Mogła się lepiej przygotować ale zadufanie Mastalerza jest niemierzalne. Dobrze, że ktoś zapytał jakie było i jakie obecnie jest zadłużenie miasta bo podczas prezentacji prezydentowi ta kwestia umknęła. Z drugiej strony sam nie wziął kredytu, przecież na to muszą zgodzić się również radni miasta. Biorą na siebie współodpowiedzialność.

siarkoholik
10 lat temu

ta Pani jest z Echa Dnia i sie nie szczypie w tancu 🙂

spoko
10 lat temu

Arogancja władzy – to jest to czego nie akceptuję

cb
10 lat temu

Co najmniej jeden cel Pan osiągnął. Jest Pan coraz grubszy!

Eh
10 lat temu

Norbert ma fejsbuka i bloga dlatego ściągnie nie jednego inwestora .

davey
10 lat temu
Damian
10 lat temu

To że widać że w mieście się dużo dzieje jest na pewno wynikiem ilości informacji przekazywanych z UM, każdy ruch PM jest opisywany. Z jednej strony to dobrze ale z drugiej wiele informacji ma drugie dno, o którym notka urzędowa nie mówi a opozycja śpi. Przyglądając się rządom PM z dystansem ma się wrażenie, że chłop chce dobrze dla miasta i pewnej części mieszkańców(wszystkich nikt nigdy nie zadowolił) Dwa lata to za mało na ocenę.

Szpak
10 lat temu
Reply to  Damian

Dwa lata to Mastalerzowi zajęło krytykowanie poprzednika.W każdej wypowiedzi było,że to nie on tylko poprzednik zrobił to lub co innego.Dziwne,bo,gdy kandydował i rysował słynną piramidę to wiedział na co się porywa.Wtedy też wiedział jak sprowadzać inwestorów do miasta,wiedział jak tworzyć nowe miejsca pracy.Teraz słyszymy,że to nie jego rola,nie jego zadanie a zewsząd płyną pochwały dla samego siebie jaki to ja jestem doskonały.Ktoś zamieścił powyżej link do piosenki.Moim zdaniem właśnie ona oddaje klimat rządów Mastalerza przez ostatnie dwa lata.Śmiem twierdzić,że podobnie będzie przez kolejne dwa!

Anciula
10 lat temu

O matko moja leżysz mastalerzu i kwiczysz. Inwestor to: mc donald, lotos, Jezusicko kto nas reprezentuje? Tragedia !!!!!!!!!!

seba
10 lat temu

No się człowiek zwany prezydentem wypocił w starej koszuli ze starymi poprzednika problemami i zdążył jeszcze obrazić parę osob tych na wizji jak i po.
Poza tym chyba karczycho mu od naszych dukatow urosło no i więcej się ślini i gada pierdoły!
Czy ten ludek ma jakąś wiedzę co to jest szacunek dla innych -no fakt jest PANEM prezydentem i wszystko mu wolno -wszystko oszukiwać gadać bzdurne rzeczy ,mitologizować ,etc………ech już wolalem sagatowaską czy dziubińskiego!

spoko
10 lat temu
Reply to  seba

na zdjęciach na stronie urzędu miasta jest o wiele szczuplejszy 😉

smile
10 lat temu

„Sposób kierowania sprawami gminy przez organ wykonawczy może pokazywać jego miałkość (regres gminy), działania dające ocenę niejednoznaczną (gmina dryfuje), albo skuteczność owocującą wymiernym rozwojem gminy. Często spotykamy dużo nieudolności, ciągłe konflikty z radą, brak związku z mieszkańcami, niską kulturę rządzenia, wręcz arogancję czy paradny styl działania. Niekompetencję połączoną z kryteriami politycznymi ujawnia dobór zastępców (niekiedy często zmienianych), kierowników w urzędzie, w wielu innych jednostkach organizacyjnych gminy, rad nadzorczych spółek i ich prezesów. ”

E. Wojciechowski, Gospodarka samorządu terytorialnego, Diffin Warszawa 2012 r., s 44

Rozwoju gminy jakoś nie widzę, wszystko inne się zgadza, więc nic dodać nic ująć….

lisior
10 lat temu

a najlepsze są te babki które bez przerwy coś jedzą…to chyba za pieniądze mieszkańców te ciastka i paluszki

xvbvb
10 lat temu

tesco rozwiąże wszystkie problemy z bezrobociem 😀

function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
24
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content