Sandomierz: Wystawa „Szopek Bożonarodzeniowych 2012” (zdjęcia)

W sandomierskim Centrum Kultury i Rekreacji MOSiR, 14 grudnia 2012 r., odbyła się niezwykła wystawa „Szopek Bożonarodzeniowych”. Eksponowane prace zostały wykonane w ramach projektu organizowanego przez Stowarzyszenie na Rzecz Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „Tratwa” przy współudziale Warsztatu Terapii Zajęciowej w Sandomierzu. Wystawę można oglądać do 31 stycznia 2013 roku.

Szopki zostały wykonane z różnych materiałów między innymi: plastiku, drewna, plasteliny, masy solnej, szkła, szkła, ceramiki, niosły ze sobą przede wszystkim przesłanie o dobroci serca i integracji z osobami niepełnosprawnymi. Pełne barw i kolorów nawiązywały do staropolskiej tradycji tworzenia szopek w okresie Świąt Bożego Narodzenia.

Jury w składzie: Aneta Przyłucka, Katarzyna Pisarczyk, Elżbieta Ukraińska, Karol Drożdż, wyłoniło najlepsze prace, natomiast nagrody wręczyli: dr Ewa Kondek, Zastępca Burmistrza Sandomierza i Rafał Dybowski Prezes Stowarzyszenia „Tratwa”. W kategorii szkół podstawowych wszystkie miejsca na podium zdobyła Szkoła Podstawowa nr 1 w Sandomierzu. W kategorii szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, pierwsze miejsce wywalczyło Gimnazjum w Dwikozach, drugie miejsce Gimnazjum nr 1 w Sandomierzu, natomiast trzecie miejsce II Liceum Ogólnokształcące im. T. Kościuszki w Sandomierzu. Wyróżnienie w tej kategorii otrzymało Gimnazjum w Dwikozach.

W kategorii dorosłych miejsce na podium wywalczyły Warsztaty Terapii Zajęciowej w Sandomierzu, drugie miejsce – Warsztaty Terapii Zajęciowej w Śmiechowicach, a trzecie – Środowiskowy Dom Samopomocy w Kleczanowie. W ostatniej, indywidualnej kategorii na podium stanęli Ewa Kuraś – pierwsze miejsce, Bartłomiej Piętkowski – drugie miejsce i Marcin Teter – trzecie miejsce.

foto&źródło: UM Sandomierz

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x