Miejska wigilia na tarnobrzeskim rynku (fotoreportaż oraz video HD)

Spotkanie wigilijne dla mieszkańców Tarnobrzega już po raz siódmy odbyło się na tarnobrzeskim rynku. W trakcie wigilii nastąpiło również przekazanie światełka betlejemskiego, które tarnobrzescy harcerze przywieźli do miasta.

Mimo mroźnej aury przy „wigilijnych” stołach nie było wolnych miejsc. – Przygotowaliśmy dużo potraw i na pewno dla wszystkich wystarczy – mówi w rozmowie z portalem NadWisłą24 radny Stanisław Uziel, inicjator wydarzenia. – Mamy ok.150 kg pierogów, ok.1000 porcji smażonej tutaj na rynku ryby, jest barszcz z fasolą, kapusta z grochem i kluski z makiem – wylicza.

W wydarzeniu udział wzięli m.in. przedstawiciele władz Tarnobrzega oraz biskup sandomierski, który złożył mieszkańcom życzenia świąteczne. Na scenie wystąpili m.in. chór „Dzikowianie”, uczniowie z Gimnazjum nr1 oraz zespół ludowy „Stalowianki”.

– Wigilię mogliśmy zorganizować dzięki sponsorom, którzy bardzo chętnie przekazywali na nasze konto datki finansowe – mówi NW24 radny Uziel. – Każdy do kogo przyszliśmy prosząc o wsparcie nie odmówił nam myślę, że kiedy ludzie są przekonani, że pieniądze idą na właściwy cel to stają się bardzo hojni – dodaje.

video: Agnieszka Nycz

foto: Piotr Morawski

Subskrybuj
Powiadom o
3 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
spoko
8 lat temu

Bardzo ładne zdjęcie 66 – biskup błogosławi bezdomnego (o ile dobrze poznaję)

ana
8 lat temu

Tak dobrze poznajesz, to Jaśnie Nam Panujący Prezydent Norbert Mastalerz

Kierepka
8 lat temu

Na Serbinowie wigilia już od wczoraj trwa. Po klatkach się gangsterzy szwendają i chleją wódę na czele z gangsterem Szczucińskim 🙂

3
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x