Miejska wigilia na tarnobrzeskim rynku (fotoreportaż oraz video HD)

Spotkanie wigilijne dla mieszkańców Tarnobrzega już po raz siódmy odbyło się na tarnobrzeskim rynku. W trakcie wigilii nastąpiło również przekazanie światełka betlejemskiego, które tarnobrzescy harcerze przywieźli do miasta.

Mimo mroźnej aury przy „wigilijnych” stołach nie było wolnych miejsc. – Przygotowaliśmy dużo potraw i na pewno dla wszystkich wystarczy – mówi w rozmowie z portalem NadWisłą24 radny Stanisław Uziel, inicjator wydarzenia. – Mamy ok.150 kg pierogów, ok.1000 porcji smażonej tutaj na rynku ryby, jest barszcz z fasolą, kapusta z grochem i kluski z makiem – wylicza.

W wydarzeniu udział wzięli m.in. przedstawiciele władz Tarnobrzega oraz biskup sandomierski, który złożył mieszkańcom życzenia świąteczne. Na scenie wystąpili m.in. chór „Dzikowianie”, uczniowie z Gimnazjum nr1 oraz zespół ludowy „Stalowianki”.

– Wigilię mogliśmy zorganizować dzięki sponsorom, którzy bardzo chętnie przekazywali na nasze konto datki finansowe – mówi NW24 radny Uziel. – Każdy do kogo przyszliśmy prosząc o wsparcie nie odmówił nam myślę, że kiedy ludzie są przekonani, że pieniądze idą na właściwy cel to stają się bardzo hojni – dodaje.

video: Agnieszka Nycz

foto: Piotr Morawski

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Subskrybuj
Powiadom o
3 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
spoko
10 lat temu

Bardzo ładne zdjęcie 66 – biskup błogosławi bezdomnego (o ile dobrze poznaję)

ana
10 lat temu

Tak dobrze poznajesz, to Jaśnie Nam Panujący Prezydent Norbert Mastalerz

Kierepka
10 lat temu

Na Serbinowie wigilia już od wczoraj trwa. Po klatkach się gangsterzy szwendają i chleją wódę na czele z gangsterem Szczucińskim 🙂

Postaw mi kawę na buycoffee.to
function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
3
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content