W Zgorzelcu bez niespodzianki, Jezioro przegrywa z Turowem (video)

Po sensacyjnym zwycięstwie nad Stelmetem Zielona Góra, koszykarze Jeziora Tarnobrzeg przegrali w Zgorzelcu z faworyzowanym Turowem 81:95. Najlepiej punktującym graczem Jeziora był Jakub Dłoniak, który na swym koncie zapisał 28 oczek.

Spotkanie rozgrywane w ramach 15 kolejki Tauron Basket Ligi świetnie rozpoczęli gospodarze, którzy od wyniku 6:4 zaliczyli serię 19:1. Bardzo dobrze radzili sobie w tym fragmencie meczu przede wszystkim Damian Kulig i Ivan Opacak, a po trójce tego ostatniego zgorzelczanie prowadzili już 32:11. W drugiej kwarcie za odrabianie strat wziął się przede wszystkim Jakub Dłoniak, a dzięki jego kolejnej trójce Jezioro przegrywało tylko pięcioma punktami w 37. minucie spotkania. W końcówce pierwszej połowy trafiali jednak Djordje Micić oraz Zigeranović i PGE Turowowi udało się utrzymać przewagę, choć nie było już tak okazała jak wcześniej.

W trzeciej kwarcie zgorzelczanie ponownie uspokoili grę i kontrolowali wynik. Widoczna była przede wszystkim przewaga drużyny trenera Miodraga Rajkovicia w polu trzech sekund – gracze Jeziora mieli problemy z zatrzymaniem Ivana Zigeranovicia. Dodatkowo w czwartej kwarcie tarnobrzeżanie musieli radzić sobie bez Dawida Przybyszewskiego, który musiał opuścić parkiet z powodu przekroczenia limitu przewinień. Mniej skuteczny był też Dłoniak i dlatego ostatnia część meczu była zdecydowanie lepsza dla gospodarzy. Po rzutach wolnych Damiana Kuliga w końcówce meczu zgorzelczanie wygrywali nawet 93:70. Tej przewagi nie udało się już Jeziorowcom zniwelować.

Damian Kulig i Ivan Zigeranović rzucili po 18 punktów dla PGE Turowa. W zespole Jeziora wyróżniał się Jakub Dłoniak, który zdobył 28 punktów.

Kolejnym rywalem Jeziora będzie Rosa Radom, w pierwszym meczu beniaminek z Radomia pokonał tarnobrzeski zespół 91:85. Mecz rozegrany zostanie w sobotę 12 stycznia w Tarnobrzegu. Początek godz.18.

PGE Turów Zgorzelec – Jezioro Tarnobrzeg 95:81 (32:14,12:24,24:19,27:24)

Turów: Kulig 18 (1×3), Zigeranovic 18, Aleksic 14 (2×3), Cel 12 (2×3), Opacak 12 (1×3), Chyliński 7 (1×3), Micić 6, Stelmach 6 (2×1), Bodziński 2, Wichniarz 0, Leszczyński 0
Jezioro: Dłoniak 28 (4×3), Wall 14 (1×3), Long 11 (1×3), Tiller 9 (1×3), Przybyszewski 6 (2×3), Patoka 4, Doaks 4, Krajniewski 3, Alexander 2, Pyszniak 0