Tarnobrzeg: Śmieci w górę, woda bez zmian

Decyzją radnych od 1 lipca br. mieszkańcy Tarnobrzega będą płacić za odpady posegregowane 10 zł od osoby, a za nieposegregowane – 15 zł. Opłaty naliczane będą od liczby osób w gospodarstwie. Nie wzrośnie opłata za wodę, w skali miesiąca opłata zmienna wynosić będzie 4 złote i 19 groszy netto za metr sześcienny, zaś abonamentowa 5 złotych i 77 groszy.

Zmianie nie ulegnie także opłata zmienna za odprowadzanie nieczystości i wynosić będzie 4 złote i 31 groszy netto za metr sześcienny. Przedsiębiorstwo wprowadziło natomiast jednozłotową opłatę abonamentową. Jak tłumaczy Antonii Sikoń, Prezes Tarnobrzeskich Wodociągów, było to konieczne nie tylko ze względów ekonomicznych, ale również dlatego, że pojawiła się nowa grupa odbiorców.

Sześć groszy więcej za metr kwadratowy zapłacą przedsiębiorcy za odprowadzanie wód opadowych i roztopowych z trwałych powierzchni, czyli m. in. powierzchni portów, lotnisk, terenów przemysłowych, handlowych, usługowych i składowych, baz transportowych oraz dróg i parkingów, a także powierzchni dachów.

Subskrybuj
Powiadom o
3 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
robxxx
8 lat temu

Wam już wszystkim w tym mieście rozum odebrało. Mieszkam w bloku 50 m2 z 3 malych dzieci i żoną. Mi przyjdzie zapłacić 75 zł miesięcznie(15x5osób) za śmieci. Już teraz ledwo starcza na wszystko ale co to kogo obchodzi w tym chorym miescie. I później się dziwicie że ludzie uciekają z tego chorego miasta.

Bolo
8 lat temu

Segreguj a zapłacisz 50zł 🙂 z drugiej strony opłata od osoby jest zdeczka nieuczciwa, rozumiem że tak najłatwiej się ściąga haracz ale człowiek człowiekowi nie równy. Jeden wynosi worek śmieci dziennie a inny worek raz na trzy dni. Płacimy wszyscy równo. Dlaczego?

takjakoś
8 lat temu

A może ktoś z władz zainteresuje się faktem, że każdego wieczoru ludzie z domków podjeżdżają samochodami na osiedla/blokowiska i nagminnie wywalają swoje śmieci nie płacąc na nic? Nie da się udowodnić ich winy, bo niby kto i jak miałby to sprawdzać? Buszować po workach ze śmieciami?

3
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content