Działacze wygrywają z Kibicami – finał IV edycji akcji „Siarkowcy Dzieciakom” (fotoreportaż oraz video)

Działacze klubu KS Siarka wygrali 4:3 z Kibicami w meczu zorganizowanym w ramach IV edycji akcji „Siarkowcy Dzieciakom”. Pomoc dla wychowanków tarnobrzeskiego Domu Dziecka od czterech lat organizuje Stowarzyszenie Sympatyków Piłki Nożnej „Złota Siarka”.

Mecz rozegrany został w systemie 2×20 minut a o wyniku zadecydowała bramka zdobyta przez Działaczy w ostatniej minucie spotkania. Jak podkreślił w rozmowie z portalem NadWisłą24 Wojtek Broda, kapitan drużyny Kibiców był to bardzo zacięty pojedynek, a wynik dla Działaczy uratował ich bramkarz Kamil Beszczyński, na co dzień broniący w klubie Siarki. – Myślę, że my jako amatorzy pokazaliśmy się całkiem nieźle na tle tych ludzi, którzy od dłuższego czasu grają w piłkę – dodał Wojtek.
O szczęściu jako głównym czynniku który zadecydował o zwycięstwie mówił Maciek Adamowicz, członek zarządu klubu.
– Myśleliśmy, że chłopaki nas zabiegają, widać, że są wyćwiczeni i nie było łatwo. Przed meczem ucieszyła by nas przegrana dwoma bramkami – mówił w rozmowie z NW24. – Finał był bardzo dobrze zorganizowany, to wspaniała inicjatywa „Złotej Siarki” – dodał.

Po meczu odbyła się licytacja dwóch pamiątkowych koszulek, Siarki Tarnobrzeg i Wisłoki Dębica, podpisanej dodatkowo przez piłkarzy tego klubu. Koszulki wylicytowano kolejno za 70 i 100 zł. To nie koniec IV edycji akcji „Siarkowcy Dzieciakom”, dzięki której organizatorzy chcą zakupić dla wychowanków Domu Dziecka komputer oraz wyposażyć salkę sportową. Do soboty 12 stycznia potrwa zbiórka pieniędzy do puszek ustawionych w tarnobrzeskich lokalach, przez tydzień będzie również trwała aukcja internetowa koszulki Jagiellonii Białystok z autografami piłkarzy klubu, której nie udało się sprowadzić na sobotni finał.

– Chcielibyśmy zebrać ok. 3,5 tys. zł, taki jest mniej więcej nasz cel, na ten moment udało nam się zebrać ok. 2,5 tys. zł – mówił w rozmowie z NW24 Wojtek Doktor, prezes „Złotej Siarki”. – To są kwoty, zebrane dotychczas z „puszek” oraz z Turnieju Charytatywnego, w którym wpisowe wpłacone przez drużyny (100 zł – przyp.red), przekazane zostało na konto akcji – dodał.

video: Agnieszka Nycz


foto: Piotr Morawski

Subskrybuj
Powiadom o
3 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Fix
8 lat temu

Szczytny cel, miejmy nadzieję, że wpadnie do puszeczek jeszcze kilka stówek. W których lokalach są ustawione te puszki?

Kibic
8 lat temu

Super akcja. Fajnie że działacze potrafią się dogadywac z kibicami. Mam nadzieję że jeszcze uda wam się zebrac więcej pieniędzy. Pozdrowienia z Krakowa

Stary Fix
8 lat temu

Znowu mój faworyt górą! Wielkie brawa! 🙂

3
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x