Tarnobrzeg: Mikroprzedsiębiorcy mogą się starać o pożyczkę z TARR-u

Od 15 stycznia br. można składać wnioski o udzielenie pożyczek dla mikroprzedsiębiorców. Fundusz Pożyczkowy TARR S.A. to kolejny projekt unijny realizowany przez Tarnobrzeską Agencję Rozwoju Regionalnego S.A., skierowany do osób prowadzących lub zamierzających rozpocząć działalność gospodarczą.

Budżet Funduszu to ponad 5 mln złotych, których źródłem jest Regionalny Program Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2007-2013. Realizacja tego przedsięwzięcia była możliwa dzięki dofinansowaniu Gminy Tarnobrzeg, która przekaże na ten cel 349 000 złotych.

Z oferty Funduszu mogą skorzystać osoby rozpoczynające działalność gospodarczą oraz przedsiębiorcy prowadzących mikro firmy z terenu województwa podkarpackiego. Udzielone pożyczki mogą zostać wykorzystane na sfinansowanie wydatków związanych z podejmowaną lub prowadzoną działalność gospodarczą. Środki uzyskanych pożyczek można przeznaczyć m.in. na:
• zakup, budowę lub modernizację budynków,
• zakup środków trwałych,
• zakup maszyn, urządzeń, aparatury,
• środki transportu bezpośrednio związane z prowadzoną działalnością.
Będzie również możliwość sfinansowania zakupu materiałów oraz surowców do produkcji i usług, w tym środków obrotowych.
Pożyczki będą udzielane na preferencyjnych warunkach z korzystnym oprocentowaniem do maksymalnej wysokości 100 000 zł, na okres 3 lat z możliwością czasowego odroczenia spłaty kapitału i odsetek. Do końca 2016 roku w ramach Funduszu pożyczkowego zaplanowano udzielenie 110 pożyczek.

Obecnie w ramach realizowanych projektów TARR S.A. oferuje początkującym przedsiębiorcom wsparcie w postaci bezzwrotnej dotacji (maksymalnie do 40 tysięcy złotych), szkoleń i doradztwa związanego z działalnością gospodarczą. W ciągu najbliższych tygodni rozpocznie się nabór uczestników projektów w ramach Działania 6.2. PO KL: „Sukces i niezależność z własną firmą – III edycja” oraz „Czas przedsiębiorczości”.
Siedziba Funduszu mieści się w budynku Tarnobrzeskiej Agencji Rozwoju Regionalnego S.A. w Tarnobrzegu przy ul. M. Dąbrowskiej 15 pok. 103.
Kontakt pod nr Tel: 822 61 87, lub 533 399 365.
Wszystkie informacje znajdują się na stronie www.tarr.pl

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content