Drugie miejsce kadetów Siarki Jeziora Tarnobrzeg podczas turnieju w Pruszkowie

Zaledwie jednego punktu zabrakło podopiecznym trenera Dariusza Szczucińskiego do zwycięstwa w silnie obsadzonym turnieju o Puchar Dyrektora ZSTiO w Pruszkowie. Królem strzelców zawodów został zawodnik Siarki – Piotr Wolski, zdobywając 100 punktów w 5 meczach. Najlepiej „za trzy punkty” rzucał z kolei inny Jeziorowiec – Paweł Kowalczyk, który trafił 8 „trójek” w 5 meczach.

Najlepszy strzelec, obrońca, rozgrywający oraz strzelec za 3 otrzymali statuetki + koszulki turnieju oraz 20% kupon rabatowy na zakupy w sklepie koszykarza. Pozostali zawodnicy z Tarnobrzega otrzymali z kolei karty vip do sklepu koszykarza uprawniające do 10% rabatu na zakupy.

O komentarz na temat turnieju poprosiliśmy trenera kadetów, Dariusza Szczucińskiego:

– Z uwagi na udział kilku naszych zawodników na zgrupowaniu kadry województwa jak tez choroby i kontuzje nie mogliśmy skorzystać z 6 chłopców grających na ostatnich Finałach Mistrzostw Polski w Koszalinie. Organizatorzy pozwolili nam dobrać zawodników z rocznik 97 tak by nie burzyć harmonogramu turnieju. Dodam tylko, że pojechaliśmy tylko w 10 osobowym składzie a każdy z obecnych tam zespołów liczył minimum 12-13 zawodników – mówił trener.

– Dwóch chłopców dostało praktycznie pierwszy raz szanse pokazania się podczas oficjalnych zawodów. Razem z trenerem Michałem Żurawiem byliśmy naprawdę zadowoleni z postawy naszych zawodników. Przegraliśmy jedynie z naszym rywalem z Finałów MP – TKM Włocławek, jednak przez większość meczu wynik oscylował koło remisu – dodał.

Cała drużyna wraz z trenerami chciała podziękować za finansową pomoc przede wszystkim :
Urzędowi Miasta Tarnobrzeg
Firmie Budowlanej Skobud
Spółdzielni Mieszkaniowej Siarkowiec
Sklepowi Oświetleniowemu Domex ul. Szeroka 11/16
Firmie Viacom Barsznica Tomasz
Piekarni Lipnik
Sklepowi Zooligcznemu „Pruchnik”
Panu Piotrowi Gajowi
Prezesowi KKS Siarka Jezioro Zbigniewowi Pyszniakowi

WYNIKI SPOTKAŃ ROZEGRANYCH PRZEZ KADETÓW SIARKI

JAGIELLONKA W-wa – SIARKA Tarnobrzeg 43:100
SIARKA Tarnobrzeg – TKM Włocławek 54:69
ŻUBRY Białystok – SIARKA Tarnobrzeg 52:85
UKS 5 Nowy Targ – SIARKA Tarnobrzeg 29:86
SIARKA Tarnobrzeg – MKS Pruszków 59:43

KLASYFIKACJA KOŃCOWA

1.TKM Włocławek 10 pkt
2.SIARKA „Jezioro” Tarnobrzeg 9 pkt.
3.MKS Pruszków 8 pkt.
4.ŻUBRY Białystok 7 pkt.
5.JAGIELLONKA Warszawa 6 pkt.
6. UKS 5 Nowy Targ 5 pkt.

foto: Zbyszek Bytomski

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content