Jezioro Tarnobrzega wygrywa z Rosą Radom po dogrywce (fotoreportaż oraz video)

Wiele emocji zafundowali kibicom koszykarze Jeziora Tarnobrzeg i Rosy Radom. Drugi już raz mecz między obiema ekipami zakończył się w doliczonym czasie gry, lecz tym razem lepsi okazali się podopieczni trenera Szczubiała wygrywając 101:96 (27:20, 17:28, 20:15, 21:22, d. 16:11).

Spotkanie lepiej rozpoczęli koszykarze z Tarnobrzega, którzy po rzucie Jakuba Dłoniaka prowadzili 8:2. I choć zawodnicy z Radomia odrobili stratę niwelując przewagę Jeziora do jednego oczka, to dzięki dobrej dyspozycji kapitana Jeziorowców który w pierwszej kwarcie rzucił 10 punktów, „trójce” Przybyszewskiego i „dwójce” Walla pierwszą kwartę wygrali gospodarze 27:20.
Druga kwarta była z kolei lepsza dla zawodników z Radomia, którzy zaliczając serię 6:0 objęli prowadzenie 30:29, sukcesywnie je powiększając głównie dzięki trafieniom Ronalda Dorsey’a i Piotra Kardasia. Jeziorowcom udało się jeszcze doprowadzić do wyrównania 44:44, jednak to goście, kontrolując grę w końcówce, zeszli na przerwę z czteropunktowym prowadzeniem (48:44).
W trzeciej kwarcie, po rzucie Artura Donidiewicza koszykarze Rosy prowadzili już 59:46. Jeziorowcy jednak nie zamierzali się poddać, sygnał do odrabiania straty dał J.T. Tiller, kolejne punkty dołożyli Wall i Long i to koszykarze z Tarnobrzega prowadzili jednym punktem przed ostatnią kwartą (64:63).
W czwartej kwarcie, przy stanie 66:65 dla gospodarzy, 8 punktów z rzędu trafili koszykarze z Radomia, wychodząc na prowadzenie 66:73, utrzymując je do 38 minuty meczu. Przy stanie 84:76 dla Rosy, gospodarze kolejny raz rozpoczęli pogoń za rywalem, doprowadzając do remisu dzięki trefieniu Christophera Longa na 14 sekund przed końcem regulaminowego czasu gry. W dogrywce wojnę nerwów lepiej znieśli Jeziorowcy a kluczem do sukcesu były skutecznie wykonywane rzuty wolne przez Longa i Nicchaeusa Doaksa.

Kolejnym rywalem Jeziora będzie Energa Czarni Słupsk. W pierwszej rundzie podopieczni trenera Szczubiała przegrali z Energą 73:85 . Spotkanie rozegrane zostanie w sobotę 19 stycznia w Słupsku.

Jezioro Tarnobrzeg – Rosa Radom 101:96 (27:20, 17:28, 20:15, 21:22, d. 16:11)

Jezioro: Dłoniak 24 (3×3), Doaks 23, Long 23 (3×3), Wall 9 (2×3), Tiller 8 (1×3), Przybyszewski 8 (2×3), Krajniewski 4, Alexander 2, Patoka 0
Rosa: Dorsey 23 (1×3), Cupković 20 (2×3), Bogavac 16, Radke 11 (1×3), Zalewski 11 (1×3), Donigiewicz 5 (1×3), Vasojevic 4, Adams 4, Kardaś 2, Montgomery 0